چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398 / Wednesday 24 April 2019
تاریخ ثبت خبر : 1395/2/8 14:34:01 | کد خبر : 30386 | نسخه چاپی | ارسال به دوستان

بازار کویتی بندر دیلم

بازار کویتی بندر دیلم

به گزارش عصردیلم، 

چندسالی است که ایام نوروز، ایامی خاص برای مردم منطقه از لحاظ کسب درآمد محسوب می شود چراکه گردشگری، اکوتوریسم، توریسم تجاری و ... در ابتدای فصل بهار به اوج خود می رسد. در این خصوص اگرچه نعمات الهی از جمله ساحل بکر (البته تاکنون) و زیبا و هوای نسبتا مساعد، تاثیر دارد منتهی ساخته های دست بشر نیز بی تاثیر نیست. فرهنگ و منش میزبانی، همت و برنامه ریزی مسئولان، زبردستی و شیوایی نوشتار و گفتار اصحاب رسانه، انصاف و تجربه تجار و بازاریان و ... همه و همه دست به دست هم میدهد که این ایام خاص، خاص تر و پایدارتر گردد.از آنجا که بدون شک نیت تمامی ساکنین محترم منطقه و مسئولان گرامی بر هر چه بهتر شدن شرایط میزبانی تاکید دارد، قلم فرسایی در این خصوص را خالی از لطف نمیدانم فلذا به یک نکته اساسی (البته از دید اینجانب) اشاره می نمایم و آن مهم، وضعیت فیزیکی سایت تجاری (بازار کویتی) بندر دیلم است.
 
 مساحت سایت مذکور در حدود شش هکتار که شامل صدها باب مغازه بزرگ، کوچک و بسیار کوچک و ده ها واحد مسکونی فرسوده می باشد. سایت تجاری که می بایست گل سرسبد تمام ساخت و سازهای بندر دیلم باشد؛ چرا که در ورود گردشگران به شهرستان، بیشترین تاثیر را دارد. واقعا وضعیت فعلی این منطقه ریشه در چه دارد؟ برخی عدم تمکن مالی مالکان را عامل اصلی این شرایط و عده ای نیز وراثتی شدن املاک در بازار کویتی را سبب اصلی می دانند منتهی نباید از بعد فرهنگی ماجرا نیز غافل شویم. همان نقطه ضعف همیشگی ما ایرانی ها که حتی در ورزش کشور نیز مسبوق به سابقه می باشد یعنی عدم تمایل به کار گروهی و دسته جمعی، به نحوی که هر فرد در ملک وراثتی خود را به هر ابعادی که باشد حتی با عرض دو متر نیز به ارتفاع دو یا سه طبقه ساخت و ساز می نماید. این واقعیت تلخ چهره ای بسیار ناموزون و بدنما را در بهترین و باارزش ترین املاک شهرستان دیلم بوجود آورده است. چه می شود اگر با یک توجیه اقتصادی - فرهنگی از سوی بزرگان بازار، تجمیع املاک کوچک و ساخت مجتمع های تجاری بزرگ و لوکس در دستور کار قرار گیرد؟ همان 3 × 2 ها را کنار یکدیگر قرار داده و شکیل تر و مهندسی تر طراحی گردد. روندی که علم، عرف، منطق و قانون نیز از آن حمایت می کند.
 
 حال پیشنهاد می گردد که از بهترین زمان ممکن یعنی امروز، امروزی که بالاترین مقام مسئول اجرایی شهرستان و معاون محترم ایشان افرادی اقتصاددان و اهل برنامه، رئیس و اعضا محترم شورای اسلامی شهر و شهردار پای کارشان دارای دید فنی و اهل انجام کارهای بزرگ، مزه ی شیرین کسب روزی حلال این ایام پررونق زیر لب بازاریان محترم، به پا شدن موجی از همت در راستای توسعه بندر دیلم در آحاد جامعه و ... همراه ما هستند، نهایت استفاده گردد. جلسه ای با حضور کلیه مالکان منطقه، کارشناسان فنی و مسئولین ذی ربط جهت توجیه اقتصادی - علمی ماجرا و تعیین نمایندگان و یا حتی تشکیل شرکت تعاونی های مربوطه برگزار گردد و این مهم در اولویت کاری قرار گیرد. ان شا الله در سال آینده بازار کویتی با چهره ای شکیل تر، زیبا و منظم تر، میزبان گردشگران نوروزی باشد
 

پایان خبر

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی  کانال خبری

  آپلود عکس

  محبوب ترین ها

  پربازدیدترین هاپربحث ترین ها

  تبلیغات

  صفحه نخستآرشیولینکستاندرباره ماتماس با ماRSS
  طراحی و پشتیبانی : پویاسامانه