دوشنبه 6 خرداد 1398 / Monday 27 May 2019
تاریخ ثبت خبر : 1395/2/23 14:24:22 | کد خبر : 30479 | نسخه چاپی | ارسال به دوستان
ضرغام حیدریه - مدرس دانشگاه

بندر دیلم دارالمومنین است نه راه ورود کالای قاچاق

بندر دیلم دارالمومنین است نه راه ورود کالای قاچاق

به گزارش عصردیلم،

 در برخی از رسانه های نوشتاری از اظهارنظرهای رئیس سازمان تعزیرات حکومتی جناب آقای علیرضا جمشیدی در برنامه تیتر شبکه خبر، با عنوان افشاگری تازه درباره مافیای ثروت و قدرت یاد شده است اما با نگاهی واقع بینانه به اظهارات ایشان، متاسفانه نادیده گرفتن دانه درشت ها و پرداختن به جزییات کاملا مشهود است. فلذا ذکر چند نکته در خصوص این به اصطلاح افشاگری را خالی از لطف نمی دانم.


* جناب آقای جمشیدی؛ چرا در یکسال گذشته ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز یک بار با حضور همه وزراء برگزار نشده است؟(بر اساس فرمایشات حضرتعالی در برنامه تیتر شبکه خبر) آیا در این خصوص نیز اهالی غیور و ولایی بندر دیلم مقصر هستند؟! آیا مرزداران این خطه مانع حضور وزراء در این ستاد شده اند؟! آیا اهالی دیلم، دیر، کنگان و نخل تقی قبل از شنیدن فرمایشات حضرتعالی، از عدم حضور کلیه 11 وزیر محترم عضو ستاد در حتی یک جلسه در طول سال گذشته مطلع بوده اند؟!


*جناب آقای جمشیدی؛ چرا نمی توانند یکی از اپراتورهای فعال در کشور را برای غیرفعال سازی گوشی های تلفن همراه قاچاق، قانع و از مخالفت آن جلوگیری کنند؟!( بر اساس فرمایشات حضرتعالی در برنامه تیتر شبکه خبر). آیا اهالی بندر دیلم به آن اپراتور گفته اند که مخالفت کند؟! آیا این بندرنشینان محروم از امکانات، قدرت این لابی گری را دارند؟ آیا شهروندی از این چهار بندر مظلوم که شما ذکر نموده اید، اصلا می دانند که صاحبان اپراتورهای فعال در کشور چه کسانی هستند؟!


*جناب آقای جمشیدی؛ چه کسانی از زمین و زمان بر شما فشار وارد کردند که مسئله پرونده 36 میلیاردی قاچاق نفت را پیگیری ننمایید؟ (بر اساس فرمایشات حضرتعالی در برنامه تیتر شبکه خبر ). آیا اهالی بندر دیلم راه تماس و فشار آوردن بر شما را می دانند؟! پس چه کسانی این رایزنی ها را انجام می دهند؟! آیا حتی یک نفر از شهروندان این بندر سربلند، در گمرکات کشور استخدام می باشد که بخواهد کارشناسی محموله ها را انجام دهد؟!


*جناب آقای جمشیدی؛ چرا شناسایی قاچاقچیان دارو مشکل است؟! ( بر اساس فرمایشات حضرتعالی در برنامه تیتر شبکه خبر). آیا اهالی استان بوشهر دارای شبکه های ماهواره ای برای تبلیغ داروهای قاچاق هستند؟! آیا حتی یک شماره تلفن، فقط یک شماره تلفن که برای خرید داروهای قاچاقی که در شبکه های ماهواره ای تبلیغ می شود، مربوط به اهالی مظلوم بندر دیلم می باشد؟! چه کسانی مانع از پیگیری خرید و فروش داروی قاچاق می شوند؟!


*جناب آقای جمشیدی؛ چرا فقط 10 درصد احکام اجرا شده است؟( بر اساس فرمایشات حضرتعالی در برنامه تیتر شبکه خبر). آیا اهالی بندر دیلم می توانند جلوی اجرای احکام قضایی صادره را بگیرند؟! چند درصد احکام اجرا نشده مربوط به این چهار بندر از استان بوشهر است که شما ذکر نام نموده اید؟! اگر امکان دارد اطلاع رسانی نمایید نود درصد احکامی که اجرا نشده است مربوط به چه استان هایی است؟!


* چرا 13 روزنه قانونی فرار از مالیات بسته نمی شوند؟ (بر اساس فرمایشات حضرتعالی در برنامه تیتر شبکه خبر). بندرنشینان و اهالی استان بوشهر که 13 روزنه را نمی شناسند و از راه های بسته شدن آن هم اطلاعی ندارند، پس چرا باید پاسخگو این مسئله باشند؟! لطفا و در صورت امکان آمار درصد فرار مالیاتی هر استان را به تفکیک، اطلاع رسانی نمایید. مسلما با توجه به اینکه استان بوشهر پایتخت انرژی است سهم بالایی در درآمد مالیاتی دولت را دارا می باشد، هر چند که این درآمدها در پایتختی که شما در آن زندگی و این فرمایشات ارائه میدهید، هزینه می شود.


*اگر شما از آمار کارخانه تولید لاستیک و سایر کارخانه ها مطلعید بنده نیز به عنوان یک شهروند ساکن دیلم، آماری از تعداد کارخانه های این شهرستان به شما ارائه مینمایم. صفر، بله، در این شهرستان حتی یک کارخانه تولیدی هم وجود ندارد. کارخانه های تولیدی بندر دیلم که موجبات اشتغال، امرار و معاش و رونق بازار را فراهم می آورند، موتورلنج هایی می باشند که با اجرایی شدن طرح جراحی شما مبنی بر تعطیلی صد در صدی گمرک در کشور، تعطیل خواهند شد. هر چند که با کم لطفی مسولانی چون شما، جند صباحی است که این موتور لنج ها به گل نشسته اند و این بی تدبیری آمار بیکاری را با شیب بسیار تندی افزایش داده است.


*جناب آقای جمشیدی؛ به لحاظ ارزش ریالی تقریبا هر سه یا چهار موتور لنج برابر با یک کارخانه یا کارگاه تولیدی است، اما چرا کارخانه ایجاد نشده است؟ زیرا اینجا " بندر " است. آیا در کوهنانی (زادگاه حضرتعالی) می توان کشاورزی را تعطیل نمود؟ آیا در استان لرستان می شوند دریا و دریانوردی نمود؟ پس بسیار روشن و مبرهن است که در بندر دیلم و سایر بنادر استان بوشهر نیز تعطیلی تجارت، امکان پذیر نیست. جناب آقای جمشیدی شغل آبا و اجدادی ما لنج و لنجداری است. امید است با تدابیری که می اندیشید و با همفکری با مردم شریف و قانع این مناطق، به جای پاک کردن صورت مسئله به دنبال حل آن برویم.


*در پایان شما را به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ارجاع میدهم که در باب مبارزه با قاچاق و در جمع کارگران خدوم کشور فرمودند : البته منظور از مبارزه با قاچاق کالا، مقابله با کوله‌برهای ضعیفی که در برخی مناطق اجناس کوچک را وارد می کنند، نیست؛ بلکه منظور قاچاقچیان بزرگی است که با دهها و صدها کانتینر، اجناس قاچاق، وارد کشور می کنند.


پایان خبر

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  مصطفی گله گیریان | 23 ارديبهشت 1395 18:53:43 | ارسال پاسخ
  0
  2
  عالیه دکتر.بسیار وزین ومحکم
  مهدی بندردیلم | 25 ارديبهشت 1395 02:50:04 | ارسال پاسخ
  0
  2
  درودبرشرفت وغیرتت اقای حیدری بزرگ.واقعا دیلمی هستی.مجلس جای توبود.بایدجواب جمشیدی وامثالش راداد.مدتی بودمتل نشنیده بودیم خالا جمشیدی برامون متل گفت.درودبروجودت.حلال شیری که خوردی.مرحبا مرحبا.پاینده حیدری
  جمالی | 26 ارديبهشت 1395 18:17:49 | ارسال پاسخ
  0
  2
  خیلی عالی بود ‌آفرین اغای حیدریه
  علی | 5 خرداد 1395 00:47:34 | ارسال پاسخ
  0
  1
  درود بر دکتر حیدریه
  عباس | 16 اسفند 1395 17:23:56 | ارسال پاسخ
  0
  0
  درود بر شرفت بزرگ مرد ديلمي  کانال خبری

  آپلود عکس

  محبوب ترین ها

  پربازدیدترین هاپربحث ترین ها

  تبلیغات

  صفحه نخستآرشیولینکستاندرباره ماتماس با ماRSS
  طراحی و پشتیبانی : پویاسامانه