چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398 / Wednesday 24 April 2019
تاریخ ثبت خبر : 1395/4/14 07:21:27 | کد خبر : 33081 | نسخه چاپی | ارسال به دوستان

دیلی بیست: استراتژی جنگ آینده عربستان سعودی علیه ایران

دیلی بیست: استراتژی جنگ آینده عربستان سعودی علیه ایران

به گزارش عصردیلم، به نقل از وبلاگ”نجوا کنگان“ :

 
 دیلی بیست: استراتژی جنگ  عربستان سعودی علیه  ایران

محمد بن سلمان، 30 ساله،که ترجیحاً جانشین پدرش می شود،  پس از ملاقات با مسئولین آمریکائی دیدار خود را از واشنگتن پایان داد.
  محمد بن سلمان ولی ولی  عهد و وزیر دفاع عربستان به دلیل اقدامات  بی پروای خود از سال گذشته،   با جنگ  یمن و مقابله با ایران تا حدودی انظار عمومی را متوجه  خود کرده است  .

 بن سلمان در جلسه ی با  اوباما،  را ههای  مواجهه با فعالیتهای ایران  را مورد بررسی قرار داده در موضوعاتی باهم به توافق رسیده اند”.

 اگر   فرض کنیم تحرکات دیپلماتیک   سران عربستان  موفقیت آمیز بوده است ، و روابط آمریکا با عربستان در پی حاشیه های اخیر بهبود یا فته است،  و لی تا حددوی  برای آنها روشن شده باشد که  نمی توان بصورتی قطعی بر
چتر حمایت امنیتی ایالات  متحده حساب کرد .

اما با همه ی این تفاصیل نامه  زیر تلاش در پیش بینی طرح عربستان برای جنگ با ایران را نشان  میدهد،   توصیه ی  ماجرا جوایانه ی که بر اساس واقعیت در نقش ارائه مشاوره به پادشاه و پسرش است..

به : خادم الحرمین الشریفین الملك سلمان بن عبدالعزیز

از: سرهنگ فارس بن سلمان الحربی

 موضوع:  اعلام آماده سازی در امری حتمی و  اجتناب ناپذیر

"...،  براساس توجیهات  فرزندارشد ، ولی ولی العهد و وزیر  دفاع محمد بن سلمان،  به راه اندازی وایجاد  طرج اجتناب ناپذیر جنگ  با ایرانیان و شیعیان پرداخته و برنامه ریزی  آن را آماده کرده ام ....

برای پیروزی در جنگ ما بایدبرروی نقاط قوت مان کار  کنیم، اما باید از نقاط ضعف خود نیز آگاه باشیم   فارس ها هوشمند بوده و تعداد فراوانی  هستند. وبرای  شکست  تسلط  طرح های  آن ، ما نیز باید باهوش  و قوی باشیم، اما  باید اطمینان حاصل شود که ما به تنهایی  وارد مبارزه  با آنها نشویم . ما  پیش از این  برآمریکا  تکیه می کردیم، اما   این کار را در حال حاضر نمی توانیم انجام دهیم. اگر چه  برای ما روشن است که آنها  بایدبه  پول وفادار باشند، و دیگرانی هستند که نیاز به اقناع دارند..

بزرگترین تهدید  از سوی  نیروهای ایرانی  علیه زیر ساخت  نفتی  و پالایشگاههای ما  درطول سواحل خلیج فارس ؛از سوی سپاه پاسداران نیرو دریائی با آتش موشک وتوپخانه  و نیروهای غیر نظامی  وجود دارد.

برای دفاع  از این تاسیسات ضرورت دارد که با سرمایه گذاری  بر دفاع هوائی،دریائی ونیروی هوائی رابراساس معیارهای  ناتو  استاندارد سازی کنیم  گرچه اکنون منتظر تحویل  زیر دریائی های برقی گازوئیلی از آلمان هستیم  و  و موشک های پاتریوت آمریكائی را  توسعه داده ایم . ولی بجای خرید ناوهای گرانقیمت آمریکائی ،  لازم است تعداد زیادی از قایق های  جنگی کوچک و گشت سریع برای مقابله با "نفوذ مواج " قایق های تندرو  "ایران در خلیج فارس  خرید کنیم .

 البته  استقرارناوگان هلیکوپترهای آپاچی خود را باید نزدیک ظهران متمرکز کیم ،  آمریکایی ها به من گفته اند که هلیکوپترهای آپاچی و موشک های هلفایر ، می توانند با قایق های تندرو مقابله  ی موثری داشته باشند .

دفاع تنها كافی نیست.  مانیز باید قدرت  تهاجم به زیر ساخت نفتی ایران داشته باشیم . ودرتحقق این هدف این درس را از ایرانیها فرا گرفته باشیم  و موشک های ضد کشتی  به اضافه ی موشک های بالستیک برای تهدیدزیساخت های انان  وابراز  قدرت در سواحل خود مستقر کنیم.

وبرخلاف نظام مرزبندی بین دوست ودشمن (IFF)، چین و روس   وپاکستان  منابع فروش موشک های ضد کشتی و بالستیک  قدرتمندی هستند که در خواست های خریدما را می پذیرند. گرچه در تعامل چین وروس. باید احتیاط کنیم چون هردو ی اینها در پی جذب ایران به اردوگاه خود هستند و از همچنین از خیانت کشورهای بیگانه که امکان  مماشات با ایران دارند  باید برحذر باشیم .
همچنین، ما باید  جای پای  امارات متحده عربی بگذاریم  که دارای ظرفیت مداخله سریع از طریق زمین و هوا ست بگذاریم . متأسفانه ما به تعداد کافی  مردانی که یک رشته انضباط و انعطاف پذیری درفراگیری  فنی ارشد عملیات جنگی مدرن امروزی، که غرب آن را تمرین می کند نداریم. وبنابراین ناچاریم ب  با استفاده از  مزدوران آموزش دیده دیگر، و نه فقط پاکستانی ها که اکثریت سربازان ما را تشکیل می دهند کادر نیروهای رزمی خود را کامل کنیم...

 ما پیش از این بر روی  نیروهای ویژه  ضد تروریستی  برای داخل  کشورازسال 2003 سرمایه گذاری کرده ایم،   و این امر مهم  برای حفظ ثبات داخلی بسیار مهم بود، ولی اکنون  نیاز به  مشارکت و آموزش نیروهای   بیگانه  داریم که بصورت نیابی در مقابل  نیروهای قدس  سپاه پاسداران  إیران  بایستند . و علیرغم  بروز مقداری تنش در روابط مان  با آمریكا ،  ولی هنوز می توانیم بر روی دستگاه اطلاعاتی آمریکا در خصوص آموزش این دسته از نیروهای  جدیدحساب کنیم ...

 ما می توانیم  برای نیروهای القاعده و "الدولة الاسلامیة" ( داعش )]  که میان ما وجود دارند در این نبرد نقشی اساسی برایشان در نظر بگیریم. گرچه میدانیم  ماموریت دادن به أتباع بن لادن ممكن  است مشكلاتی را برانگیزد،  ولی هنوز می  توانیم  با تقویت و جهت دادن به  اهداف اصلی آنها . و حتی جبهه النصرة در طلیعة  جنگ علیه شیعیان (فارس ها و متحدان  آنها ) استفاده کنیم.

  استمرار بخشیدن  به جنگ آنها  با نیروهای قدس و هم پیمانان،  حوثی ها  دریمن و نیروهای اسد وحزب الله  در شام. باید با ظرافت کامل صورت بگیرد بنحویکه نوع وابستگی آنها مشخص نشود  وپس ازاینکه پیروزی را بدست آوردیم   همانگونه که پدرتان  با إخوان پس  از  یکپارچگی پادشاهی برخورد کرد با آنها  رودرو شویم   .

  (شما) تامین مالی کوتاه مدت  وبلند مدت جنگ  را بررسی کرده اید و بازار  در حال رکود نفت .  ضرورتا نیاز داریم که در ایخصوص چاره اندیشی بیشتری داشته باشیم ، گرچه دشمنان ما درحالت بدتری هستند . ....ممانعت از فرو ش نفت بوسیله ی ایران وعراق  و اداره کردن بازار نفت است. و چون ما در واقع ارز خارجی بیشتری در اختیار داریم کمتر از آنها آسیب می بینیم

مصر یکی از هم پیمانان ماست که نیروی آموزش دیده فراوان وقوی پیاده دارد که باید با کمک مالی  از این نیروها  در جنگ با ایران  استفاده کرد و وبا اجتمال پائین جنگ زمینی ما با آنها درعربستان  درسرزمین عراق   برای درگیرشدن با آنها به  این نیروها نیازمندیم .

تركیه نیز  با اردوگان  زمینه مساعدی برای  همکاری با ما دارد  که با یک پاداش شخصی مناسب می توان اورا به اردوگاه خودمان ملحق کنیم.

واستفاده ازاسرائیل  (صهیونیستها)نیز برای مقابله با  فارس ها یکی دیگر از ابزارهای ماست  صهیونست ها با بلوچ ها در ایران ارتباط خوبی دارند  آنها  چون مردم آن منطقه  متمدن نیستند! را  می توان برای ایجاد فتنه و تمرد داخلی باز بخدمت گرفت.

 ارتباط با باكستان  به توجهی ویژه نیاز دارد؛ مرز طولانی مشترک پاكستان با ایران وارتش بزرگ  از این کشور یک  شریک ایده آل برای ما  ساخته است   و لی مقابله با هند اولویت پاکستانی هاست.

پاكستان را برای تامین   بمب اتمی تا نهائی شدن  بحث توافق هسته ی را باید در نظر داشت.

اگر آمریکا در کنا ر ما باشد جنگ کوتاه مدت وسرنوشت ساز برای ماست وبدون آمریکا شاید

هما ن خطای  صدام حسین در "معرکه  القادسیه"  وجنگ هشت ساله تکرار شود.

باید در نظر داشته باشیم،  که جنگ آینده ی  ما در بهترین شرایط نیز سخت خواهد بود،  چون عواقب آن از مرز متعارف  جنگ های زود گذر خواهد گذشت  . وتنها نمی خواهیم  که فقط ایرانی ها و شعییان را شکست داده باشیم  بلکه  می خواهیم در پایان جنگ در برابر خدا وجهانیان ثابت کنیم که ما  قهرمانانی مؤمن بوده ایم.

خادم فرمانبردارشما :

سرهنگ ستاد فارس  سیف الحربی

 تهیه وترجمه: نجوای کنگان
 منبع گزارش:

Red Team

06.23.16 8:30 AM ET

Strategy for Saudi-Iran War to Come?


پایان خبر

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی  کانال خبری

  آپلود عکس

  محبوب ترین ها

  پربازدیدترین هاپربحث ترین ها

  تبلیغات

  صفحه نخستآرشیولینکستاندرباره ماتماس با ماRSS
  طراحی و پشتیبانی : پویاسامانه