سه شنبه 3 ارديبهشت 1398 / Tuesday 23 April 2019
تاریخ ثبت خبر : 1395/4/23 10:13:26 | کد خبر : 33537 | نسخه چاپی | ارسال به دوستان
امام جمعه شهر امام حسن:

باید از عفاف و حجاب دفاع کنیم و هراس نداشته باشیم

باید از عفاف و حجاب دفاع کنیم و هراس نداشته باشیم امام جمعه شهر امام حسن گفت: باید با انتقال آیات نورانی قرآن و گنجینه پربار اهل بیت از حجاب و عفاف دفاع کنیم و هراس نداشته باشیم.

به گزارش عصردیلم، حجت الاسلام سیدمحمد موسوی امام جمعه شهر امام حسن در گفتگو با خبرنگار عصردیلم گفت:  اگر اعتراض و شهادت جمعیت پنج هزار نفری مردم و علمای بزرگ در مسجد گوهرشاد نبود امروز حجاب این یادگار پیامبر و اهل بیت را بدین گونه نداشتیم.


 وی افزود: سرچشمه همه اجتماعات خانواده است و مواظب باشیم سرچشمه اقیانوس ملت با ایمان و شهید پرور ایران اسلامی گل آلود نشود.

 وی با مهم خواندن محیط خانواده و ضرورت مراقبت از آن اظهار داشت: باید برای حفظ پاکی و طهارت جامعه از خانواده شروع کنیم .


این مبلغ دینی با بیان اینکه باید در این راه از منبع عظیم قرآن و اهلبیت بهره ببریم افزود: باید با انتقال آیات نورانی قرآن و گنجینه پربار اهلبیت از حجاب و عفاف دفاع کنیم و هراس نداشته باشیم.


وی نبی خدا حضرت یوسف پیامبر و همچنین حضرت مریم را در قرآن کریم الگوی حیا و پاکدامنی خواند و اظهار داشت: خداوند در قیامت هنگام بازخواست گناهکاران این بزرگواران را در عین زیبایی و جمال نمونه پرهیزگاری در دنیا و مقاومت در برابر شیطان و شهوات یادآوری می سازد.


موسوی با برشمردن نمونه هایی از ناهنجاریهای اخلاقی ناشی از بی حجابی به نوع ارتباطات اجتماعی و سهل انگاری در حفظ شئونات اسلامی بین زنان و مردان جامعه اشاره کرد و بی اعتنایی در این زمینه حتی در درون خانواده را بشدت مضر و تاسف انگیز توصیف نمود.


وی در پایان پیامدهای مهم بدحجابی برشمرد و گفت: سقوط ارزش زن در جامعه، افت تحصیلی و آموزشی، افزایش بیماریهای روحی و روانی، بی علاقه گی نسبت به ازدواج، ناهنجاریهای خانوادگی، آمارهای طلاق و تیرگی روابط والدین با فرزندان در اجتماع بدحجاب به وضوح دیده می شود.      

 


پایان خبر

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی  کانال خبری

  آپلود عکس

  محبوب ترین ها

  پربازدیدترین هاپربحث ترین ها

  تبلیغات

  صفحه نخستآرشیولینکستاندرباره ماتماس با ماRSS
  طراحی و پشتیبانی : پویاسامانه