دوشنبه 6 خرداد 1398 / Monday 27 May 2019
تاریخ ثبت خبر : 1395/6/30 01:51:47 | کد خبر : 37643 | نسخه چاپی | ارسال به دوستان

بازسازی واقعه عظیم غدیر در چغادک/تصویر

همزمان با عید بزرگ غدیرخم واقعه عظیم غدیر خم با حضور خیل عاشقان به خاندان عصمت و طهارت در جوار شهدای گمنام با اجرای نمایش بزرگ در امتداد کاروان غدیر توسط پایگاه مقاومت بسیج تاسوعا ،حوزه رمضان ،مطهره و سپاه مالک اشتر شهرستان یوشهر برگزار شد.

به گزارش عصردیلم، به نقل از چغادک نما ، بازخوانی واقعه بزرگ غدیر برای نمایشی از ولادت تا امامت حضرت علی علیه السلام در حالی برگزار شد که خیل مشتاقان و عاشقان ولایت و امامت و تنی چند از مسئولان نظاره گر آن بودند.

 

گلزار شهدای گمنام به معنویت کار افزود

فرمانده حوزه مقاومت بسیج رمضان در ابتدای این آئین با اشاره به اینکه انتخاب مکان بازخوانی غدیر برای اولین سال فضای روحانی به مراسم سال جاری بخشیده است، گفت: به علت نزدیکی ایام هفته دفاع مقدس و عید غدیر برگزاری این آئین در جوار مزار شهدای گمنام، فضای معنوی خاصی به مراسم بخشیده است.

 

سرهنگ دوم رضا اوژن با اشاره به لزوم شناخت سیره شهدا در بین نسل جوان، بیان داشت: میزبانی این قبیل مراسم که خانواده ها در آن نقش محوری دارند در گلزارهای شهدا یا مزار شهدای گمنام، قطعا می تواند در اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت در بین جوانان به عنوان آینده ساز کشور اهمیت داشته باشد.

 

وی افزود: امسال نیز برای اولین سال بازسازی صحنه غدیر بصورت یک نمایش بزرگ که روایتی از زندگی حضرت علی از ولادت تا امامت آن حضرت بود توسط پایگاه مقاومت بسیج تاسوعا برگزار شد.

اوژن در پایان با بیان تشکراز کلیه عوامل اجرایی این مراسم بزرگ اظهارداشت : این مراسم بزرگ با همدلی وهمکاری سایر نهادهای فرهنگی همچون حوزه رمضان ،شهرداری وشورای اسلامی ،ستاد نماز جمعه ،حوزه مطهره ،پایگاه های بسیج برادران وخواهران وهیات های مذهبی چغادک برگزار شده است .

فرمانده حوزه مقاومت بسیج رمضان همچنین خطاب به همشهریان، بیان داشت: به این برنامه تنها به چشم نمایش یا بازسازی نمادین یا جلوه های صرف بصری یک واقعه تاریخی نگاه نکنید چرا که تجربه برگزاری این برنامه برای ما نشان می هد که می توان با برگزاری چنین رویداد های عظیمی در پاسخ به شبهات مخصوصا در بین نسل جوان یا افرادی که کمتر اهل مطالعه هستند، تاثیر گذار بود.

 

بازسازی غدیر حاصل هفته ها تلاش است

مسئول اجرایی بازسازی غدیر درچغادک نیز پیش از اجرای بازسازی غدیر، گفت: کار تدارکات، ساخت صحنه، انتخاب بازیگر، بازیگردان، نفرات و تیم اجرایی از هفته ها قبل آغاز و امروز نتیجه چند هفته تلاش مشخص شد که امیدواریم مورد توجه مردم قرار گرفته باشد.

 

حیدرقایدی با اشاره تفاوت های برنامه بازخوانی غدیر جاری با سال گذشته، بیان داشت: قطعا باید اجرای جلوه های بصری یک واقعه، برای جذابیت در نزد مخاطب، با تنوع و خلاقیت همراه شود که امسال نیز این مهم با استفاده از پتانسیل های موجود در شهرچغادک اعم از پیشکسوتان عرصه تئاتر، تلاشگران ساخت صحنه و دکور و بازیگردانان رعایت شده است.

استقبال بی نظیر مردم از بازسازی غدیر

 

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج تاسوعا با اشاره به همکاری همه نهادها برای اجرای این برنامه، گفت: جانمایی، دکور، بازیگردانی، تسظیح محل اجرا، تهیه احشام و چهارپایان مورد نیازو ... جز در سایه تعامل همه دستگاه ها اعم از سپاه، بسیج ،شهرداری، شورای شهر، ستاد نماز جمعه، هیئات مذهبی و ... امکان پذیر نبود.

 

حضور چشم گیر مردم شاخصه بازخوانی غدیر

 

آئین بازسازی غدیر امسال نیز با حضور چشم گیر مردم، روحانیان، خیل عاشقان به خاندان عصمت و طهارت، مسئولان نهاد های اجرایی، نظامی و همچنین رزمندگان روزهای عشق و ایثار در جوار حرم شهدای گمنام چغاد برگزار شد.

 

نکته اصلی این برنامه و تفاوت آن با سال گذشته حضور چشم گیر خانواده های شهدا، ایثار گران، جانبازان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بود که گویی تقارن عید ولایت با عید عاشقان جبهه و ایثار این عزیزان را به این مکان کشانده بود.

شایان ذکر است مراسم بازسازی غدیر در جوار شهدای گمنام شهر چغادک با همکاری سپاه مالک اشتر شهرستان بوشهر، پایگاه مقاومت تاسوعای شهر چغادک و حوزه مقاومت بسیج رمضان و مطهره برگزار شده است.


پایان خبر

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی  کانال خبری

  آپلود عکس

  محبوب ترین ها

  پربازدیدترین هاپربحث ترین ها

  تبلیغات

  صفحه نخستآرشیولینکستاندرباره ماتماس با ماRSS
  طراحی و پشتیبانی : پویاسامانه