سه شنبه 3 ارديبهشت 1398 / Tuesday 23 April 2019
تاریخ ثبت خبر : 1395/10/14 11:01:23 | کد خبر : 39729 | نسخه چاپی | ارسال به دوستان
فارس از شرایط جوی کشور گزارش می‌دهد

افزایش آلودگی هوا در شهرهای صنعتی از‌ جمعه/ بارش‌های امسال یک‌دوم ‌رقم سال قبل

از روز جمعه تا روز یکشنبه هفته آینده پایداری و سکون نسبی جو در اغلب مناطق کشور حاکم است، بنابراین مجدداً افزایش آلاینده‌های جوی و ناسالم بودن هوا برای گروه‌های حساس در شهرهای صنعتی و پر‌جمعیت پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش عصر دیلم، به نقل از

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس براساس تحلیل داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز با فراهم بودن شرایط ناپایدار جوی بارش باران و برف و وزش باد در بخش‌های استانهای واقع در زاگرس مرکزی، نواحی مرکزی، شمال شرق و شرق کشور پیش‌بینی می‌شود، این شرایط روز سه‌شنبه در شمال شرق کشور برقرار است.

‌در این مدت بارش برف موجب لغزندگی و کاهش دید افقی در جاده‌های کوهستانی و اختلال در تردد جاده‌ای این مناطق خواهد شد.‌

روز دوشنبه 95/10/13‌ بارش باران و برف و وزش باد در شمال خوزستان، جنوب شرق لرستان، چهارمحال و بختیاری و خراسان رضوی پیش‌بینی می‌شود.

روز سه‌شنبه 95/10/14‌ بارش باران و برف و وزش باد در خراسان رضوی پیش‌بینی می‌شود.

با توجه به شدت بارش در روی زاگرس مرکزی، در استان لرستان احتمال آب‌گرفتگی معابر عمومی وجود دارد، همچنین بارش برف در گردنه‌های کوهستانی می‌تواند سبب اختلال در تردد جاده‌ای شود‌، بنابراین توصیه می‌شود اقدامات لازم برای حفظ ایمنی و جلوگیری خسارت احتمالی به‌عمل آید.

امروز شدت بارش‌ها در شمال خوزستان، شرق لرستان، شمال چهارمحال و بختیاری و خراسان رضوی است.

روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در برخی مناطق دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق و شرق کشور به سبب وزش باد مقداری از غلظت غبار در شهرهای صنعتی و پرجمعیت کاسته خواهد شد.

از روز جمعه تا روز یکشنبه هفته آینده پایداری و سکون نسبی جو در اغلب مناطق کشور حاکم است،بنابراین مجدداً افزایش آلاینده‌های جوی و ناسالم بودن هوا در شهرهای صنعتی و پر جمعیت برای گروه‌های حساس پیش‌بینی می‌شود.

از روز سه‌شنبه تا جمعه خلیج فارس و دریای عمان به سبب وزش باد شدید مواج است.

در 3 روز آینده در پاره‌ای از نقاط جنوب شرق کشور در برخی ساعات وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و پدیده گرد و خاک دور از انتظار نیست.

آسمان تهران طی 2 روز آینده صاف همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 11 و 1 درجه خواهد بود.

روز آینده تبریز و ارومیه با کمینه دمای 8 درجه زیر صفر سردترین شهرهای کشور و بندرعباس با بیشینه دمای 26 درجه بالای صفر گرمترین شهر کشور خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز 9 دی‌ماه امسال 48.4 میلی‌متر ثبت شد که بارش سال جاری 48.2 درصد بارش سال گذشته است.

کاربران همچنین می‌توانند خبرنامه هفتگی هواشناسی کشاورزی را از اینجا مشاهده کنند.


پایان خبر

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی  کانال خبری

  آپلود عکس

  محبوب ترین ها

  پربازدیدترین هاپربحث ترین ها

  تبلیغات

  صفحه نخستآرشیولینکستاندرباره ماتماس با ماRSS
  طراحی و پشتیبانی : پویاسامانه