سه شنبه 3 ارديبهشت 1398 / Tuesday 23 April 2019
تاریخ ثبت خبر : 1395/11/4 22:52:45 | کد خبر : 41544 | نسخه چاپی | ارسال به دوستان
گزارش فارس از نقش قرارگاه سازندگی سپاه در کمک‌ به امدادرسان‌ها

مجاهدت خاموش رزمندگان دیروز در حادثه پلاسکو+عکس

برخی فرماندهان سپاه در محل حادثه پلاسکو حضور داشتند و علاوه بر مدیریت بخشی از کار، اگر در جریان عملیات، نیازی به هماهنگی بیشتر و یا ارسال تجهیزات بیشتر بود؛ بلافاصله از همان محل، هماهنگی‌ها صورت می‌گیرد.

به گزارش عصر دیلم، به نقل از

گروه سیاسی خبرگزاری فارس- خیلی اهل صحبت نیستند و بیشتر کار می‌کنند.

5 روز از حادثه آتش سوزی و فروریختن کامل ساختمان پیر و 15 طبقه پلاسکوی تهران می‌گذرد و هنوز تعداد زیادی از آتش نشانان و شاغلین در این ساختمان زیر حجم انبوهی از آوار باقی مانده و به گفته کارشناسان بعید است از جهنمی که در زیر کوهی از خاک و آهن درست شده، کسی زنده بیرون بیاید.

از همان دقایق شروع حادثه، تمامی تیم‌های امدادی مربوطه از آتش‌نشانی، هلال احمر، نیروی انتظامی و شهرداری وارد منطقه شدند و کار امدادرسانی از همان دقایق ابتدایی آغاز شد ولی حجم سنگین خسارت و گستردگی فاجعه، توان بیستری را طلب می‌کرد.

نیروهای نطامی هم بنا بر ماموریت خودشان در این مواقع وارد صحنه شدند که از جمله مهمترین یگان هایی که بخش عظیمی از توان مهندسی خود را پای کار آورد، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) سپاه بود.

ادوات سنگین آواربرداری و لودر ازجمله تجهیزاتی بود که توسط این قرارگاه به محل ساختمان فرورخته پلاسکو آمد و بلافاصله به کار گرفته شد.

نیروی انسانی زیادی نیز از این قرار گاه در محل حاضر شدند که برخی از آنها به همراه تجهیزات و ماشین آلات شان از شهر های دیگر و از فواصل دور مانند شیراز آمده بودند.

برخی فرماندهان و مسئولان سپاه هم در محل حادثه حضور داشتند و علاوه بر مدیریت بخشی از کار، اگر در جریان عملیات، نیازی به هماهنگی بیشتر و یا ارسال تجهیزات بیشتر بود؛ بلافاصله از همان محل، هماهنگی‌ها صورت می‌گرفت.

چند باری سعی کردیم با برخی از نیروها گفتگو کنیم ولی علی رغم قول ابتدایی که می‌داند، بعد که به سراغشان می‌رفتیم، چندان تمایلی از خود نشان نمی داند و همه حواسشان معطوف به کارشان بود.

ساخاتمان فروریخته پیر حالا تبدیل به کوهی از آوار شده و زیر آن نیز دود غلط سفید رنگی متصاعد است و حالا امدادرسان‌ها در همان فضای خطرناک مشغول به کار هستند. هوا سرد است و گهگاه باران کمی هم می بارد که برودت هوا را بیشتر می‌کند.

برخی از نیروهای قرارگاه خاتم می‌گویند در حوادث دیگری نظیر زلزله‌ها و سیل‌ها در شهرهای دیگر هم حضور داشتند و حالا تجربیات قبلی آنها بیشتر به کارشان می‌آمد.

5 روز از این حادثه می‌گذرد و کم کم پیکر شهدا و جان باختگان از زیر کوهی از آوار بیرون می‌آید؛ تلاشی که با کمک همه نیروهای امدادرسان در کنار هم محقق شده و پیش بینی می‌شود طی چند روز آینده، کار تجسس جان باختگان و آواربردای به طور کامل تمام شود.


پایان خبر

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی  کانال خبری

  آپلود عکس

  محبوب ترین ها

  پربازدیدترین هاپربحث ترین ها

  تبلیغات

  صفحه نخستآرشیولینکستاندرباره ماتماس با ماRSS
  طراحی و پشتیبانی : پویاسامانه