سه شنبه 3 ارديبهشت 1398 / Tuesday 23 April 2019
تاریخ ثبت خبر : 1395/12/9 10:41:42 | کد خبر : 42476 | نسخه چاپی | ارسال به دوستان
با حضور فعالان مبارزه با استکبار جهانی

سومین کنگره بین‌المللی "بوشهر دو قرن مقاومت" برگزار می‌ شود

سومین کنگره بین‌المللی "بوشهر دو قرن مقاومت" برگزار می‌ شود گام نیوز: با حضور فعالان مبارزه با استکبار جهانی‌، سومین کنگره بین‌المللی بوشهر دو قرن مقاومت در برابر استعمار روز 20 اسفند ماه در بوشهر برگزار می‌شود.

به گزارش عصر دیلم، به نقل از  گام نیوز سومین کنگره بین‌المللی بوشهر دو قرن مقاومت در برابر استعمار، روز 20 اسفند ماه روبروی گورستان متجاوزان انگلیسی واقع در منطقه بهمنی بوشهر برگزار می‌شود.

قرار است این مراسم با حضور چهره‌های ملی، بین‌المللی و جمعی از فعالان مبارزه با استکبار جهانی از کشورهای اسلامی، مسئولان و مردم استعمارستیز استان بوشهر برگزار شود.

استان بوشهر دارای تاریخ پر شکوهی در مبارزه با استعمار و استکبار است و بر اساس مستندات تاریخی، قدمت مبارزه مردم استان بوشهر با متجاوزان بیگانه بیش از 5 قرن براورد شده که این تاریخ، درنوع خود پرشکوه و کم‌نظیر است.

این همایش در سال‌های 93 و 94 با استقبال کم‌نظیر مردم بوشهر و با حضور جمعی از فعالان مبارزه با استکبار جهانی از کشورهای اسلامی برگزار شده بود.

پرتغالی‌ها، هلندی‌ها و انگلیسی‌ها در طی 5 قرن گذشته، کشورهای قدرتمند در حوزه دریایی بودند که هر کدام در بخش‌هایی از جزایر و بنادر خلیج فارس مسلط شده و بیش از دو قرن بر این مناطق حاکم بوده‌اند.

هر چند سابقه مبارزاتی مردم بوشهر بر علیه پرتقالی‌ها در تاریخ ثبت شده اما مقاومت مردم این استان در برابر استعمارگران انگلیسی که چهار بار به بوشهر تجاوز کردند و هر بار با مقاومت و مبارزه مردم رو به رو شدند سبب شد که بوشهر به عنوان سمبل استکبارستیزی شناخته شود.

 


پایان خبر

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی  کانال خبری

  آپلود عکس

  محبوب ترین ها

  پربازدیدترین هاپربحث ترین ها

  تبلیغات

  صفحه نخستآرشیولینکستاندرباره ماتماس با ماRSS
  طراحی و پشتیبانی : پویاسامانه