شنبه 4 خرداد 1398 / Saturday 25 May 2019
تاریخ ثبت خبر : 1395/12/18 08:44:58 | کد خبر : 42897 | نسخه چاپی | ارسال به دوستان
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دیلم خبر داد؛

خارج شدن 10 هکتار از اراضی ملی را از تصرف سودجویان

خارج شدن 10 هکتار از اراضی ملی را از تصرف سودجویان سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دیلم گفت: میزان۱۰ هکتار از اراضی ملی را از تصرف سودجویان خارج و بیت‌المال برگردانده شده است.

 غلامحسین آقاجری سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دیلم در گفتگو با عصر دیلم گفت: اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دیلم با رشد ۵ برابری در سال ۹۵ نسبت به سالهای گذشته توانسته است اعتباراتی در زمینه های عمرانی و توسعه بخشی در حوزه فعالیت های رسانه ای ، همکاری در بخش فرهنگی ، کشت گیاهان دارویی و غیره  را کسب و پیشرفت نماید که به شرح زیر می باشد.

وی افزود: این اداره با رشد ۵ برابری نسبت به سال گذشته اعتبارات عمرانی خود را به ۲۵۰۰ میلیون ریال رسانده است.

آقاجری اظهارکرد: در حوزه فعالیت‌های رسانه‌ای و روابط عمومی با تولید ۲۸ خبر و انعکاس در رسانه‌ها و مطبوعات استانی رتبه اول را در بین ادارات منابع طبیعی شهرستان‌های استان را به خود اختصاص داده ایم‌.

وی همچنین تصریح کرد: در طول سال جاری برای اولین بار شاهد حضور دو تن از معاونان و مدیران کل سازمان جنگل‌های کشور و سومین حضور مدیرکل منابع طبیعی و معاونین ایشان برای بررسی مشکلات و بازدید از پروژه‌های شهرستان بوده ایم.
 

وی افزود: همچنین به‌ عنوان اولین شهرستان در سطح استان تفاهم‌نامه همکاری‌ ۳ ساله با آموزش و پرورش شهرستان برای ترویج فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی در بین فرهنگیان و دانش‌آموزان منعقد نموده و تاکنون بیش از ۱۶ ساعت کارگاه آموزشی برای دانش‌آموزان برگزار نموده است و برای اولین بار نیز بیش از ۲۸۰ هکتار از مراتع چهارراه بی‌بی‌حکیمه را بوسیله بهره‌برداران به کشت گیاهان دارویی اختصاص داده شده.

غلامحسین آقاجری خاطرنشان کرد: چهار پلاک در اجرای مقررات ماده 2 قانون حفظ و حمایت از منابع طبیعی مورد تشخیص قرار گرفته و برگ تشخیص اولیه تکمیل گردیده است و میزان ۴ هکتار از اراضی ملی دو پلاک بنه‌خاطر و چاه‌تلخ را جهت اجرای طرح هادی روستایی به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تحویل گردیده است.

وی افزود:  میزان۱۰ هکتار از اراضی ملی را از تصرف سودجویان خارج و بیت‌المال برگردانده و همچنین  ۱۵ میلیون ریال عوارض صدور و تمدید پروانه چرا از مرتعداران و دامداران وصول نموده ایم.


پایان خبر

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی  کانال خبری

  آپلود عکس

  محبوب ترین ها

  پربازدیدترین هاپربحث ترین ها

  تبلیغات

  صفحه نخستآرشیولینکستاندرباره ماتماس با ماRSS
  طراحی و پشتیبانی : پویاسامانه