سه شنبه 3 ارديبهشت 1398 / Tuesday 23 April 2019
تاریخ ثبت خبر : 1395/12/21 10:54:00 | کد خبر : 43137 | نسخه چاپی | ارسال به دوستان

تخریب 125 قنات شهرستان نیکشهر در سیل اخیر

فرماندارشهرستان نیکشهر با اشاره به تغذیه بسیاری از زمین های کشاورزی این شهرستان از 348 قنات موجود خواستار تخصیص اعتبار برای مرمت قنات های آسیب دیده در سیل اخیرشد.

به گزارش عصر دیلم، صاحب گل صالحی در بازدید رییس و اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی از شهرستان نیکشهر اظهار کرد: باتوجه به شیب تند شهرستان تمام بارندگی هایی که در نیکشهر صورت می گیرد از دسترس خارج و وارد دریای عمان می شود.

وی افزود: انجام مطالعات فراگیر برای احداث طرح های آبخیزداری کمک شایانی به استفاده بهینه از آب بارندگی‌ها در بخش کشاورزی شهرستان می‌کند.

به گفته فرماندار نیکشهر، تنها 80 روستا از 395 روستا این شهرستان دارای شبکه آب رسانی هستند و این درحالی است که 90 روستا به صورت سقایی و با ناوگان سیار آب رسانی می‌شوند.

صالحی، خواستار انجام مطالعات برای احداث مجتمع آب رسانی به روستاهای پایین دست سدخیرآباد شد و گفت: اعتبار بخشی از خط لوله آب رسانی به طول 4کیلومتر تامین شده است و بقیه در انتظار تخصیص است.

وی با اشاره به تخریب 125قنات این شهرستان در سیل اخیر تاکید کرد: 85درصدآب کشاورزی نیکشهر از قنوات تامین می شود و باید اعتبار مرمت این قنات ها هرچه سریعتر تامین شود.

 شهرستان نیکشهر دارای 13 هزار و 410 کیلومتر مربع وسعت، 141 هزار نفر جمعیت، 395 روستا، چهار بخش مرکزی، بنت، لاشار و آهوران، سه شهر نیکشهر، اسپکه و بنت و 11 دهستان است.


پایان خبر

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی  کانال خبری

  آپلود عکس

  محبوب ترین ها

  پربازدیدترین هاپربحث ترین ها

  تبلیغات

  صفحه نخستآرشیولینکستاندرباره ماتماس با ماRSS
  طراحی و پشتیبانی : پویاسامانه