سه شنبه 3 ارديبهشت 1398 / Tuesday 23 April 2019
تاریخ ثبت خبر : 1396/2/26 21:39:02 | کد خبر : 46350 | نسخه چاپی | ارسال به دوستان
حجت‌الله میرزایی:

بازسازی شرایط اقتصادی کشور توسط دولت روحانی شبیه یک معجزه بود

میرزایی اظهار داشت: بازسازی وضعیت اقتصادی کشور آن هم در چهار سال و رساندن تورم از بیش از 40 درصد به حدود 8 درصد اقدامی شبیه معجزه بود و پیش‌بینی همه اقتصاددانان پیش از این دولت این بود که برای رساندن اقتصاد ایران به نقطه آغاز زمان زیادی باید صرف شود.

به گزارش عصر دیلم، حجت‌الله میرزایی که در نشست هم‌اندیشی فرهیختگان فرهنگی و اقتصادی با عنوان «پویش توسعه، اخلاق، مسوولیت‌پذیری»  سخن می‌گفت، تصریح کرد: 350 نفر از اقتصاددانان در نامه‌ای نگرانی خود را از شعارهای برخی کاندیداهای انتخابات اعلام کردند و تاکید داشتند که امتداد دولت تدبیر و امید می‌تواند کشور را از فضایی که دولت قبل پدید آورده بود خارج کند و نکته جالب این است که هیچ‌کدام از این اقتصاددانان سهمی در دولت و مسوولیتی در آن نداشتند.

وی افزود: تداوم مسیر دولت تدبیر و امید نیاز امروز کشور است و ما پیش از این دولت شرایط پرریسک و غیرقابل اعتمادی در اقتصاد تجربه کرده بودیم که امروز با تلاش‌های چهار ساله دولت شاخصه‌های ریسک در اقتصاد کاهش یافته و در مقابل شاخصه‌های توسعه اقتصادی به طور چشمگیری رشد پیدا کرده است.

میرزایی تصریح کرد: کاهش تورم در شرایطی که در دولت قبل پدید آورده بود و در برخی اقلام ما شاهد تورم بالای 90 درصد بودیم یک اقدام معجزه‌آسا بود. همچنین اقدامات دولت قبل باعث شده بود انتظار خانه‌دار شدن برای دهک اول جامعه به 120 سال برسد و شاخص دسترسی به مسکن سقوط جدی پیدا کند و 7 درصد جامعه نیز به خاطر هزینه‌های فاجعه‌بار درمان به زیر خط فقر سقوط کند.

وی با اشاره به برنامه‌های آینده دولت برای اصلاح اقتصادی گفت: اصلاحات در حوزه درمان بسیاری از مشکلات مردم را مرتفع کرده و در ادامه با آسیب‌شناسی جدی از این موضوع اقدامات بهتری صورت خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: لزوم عدم بازگشت به گذشته و شرایطی که باعث افزایش 500 درصدی قیمت مسکن در 12 سال مسوولیت آقایان در شهر تهران شده ما را مجاب به ادامه دولت تدبیر و امید می‌کند و امروز ما شاهدیم در تهران میلیون‌ها متر مربع فضای تجاری خالی و مدیریت عامیانه و تفکر پدیدآورنده این فجایع به دنبال نقش‌آفرینی در عرصه ریاست‌جمهوری است.


پایان خبر

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی  کانال خبری

  آپلود عکس

  محبوب ترین ها

  پربازدیدترین هاپربحث ترین ها

  تبلیغات

  صفحه نخستآرشیولینکستاندرباره ماتماس با ماRSS
  طراحی و پشتیبانی : پویاسامانه