چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398 / Wednesday 24 April 2019
تاریخ ثبت خبر : 1396/2/27 23:56:35 | کد خبر : 46415 | نسخه چاپی | ارسال به دوستان
با دعوت از آحاد مردم برای شرکت در انتخابات

شمخانی: مشارکت در انتخابات پشتوانه اصلی استیفای حقوق ملی در عرصه بین‌المللی است

علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی با صدور پیامی با اشاره به نقش و اهمیت مشارکت مردمی در تقویت امنیت کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران در این عرصه در منطقه پیشتاز است و قطعاً بخش زیادی از امنیت پایدار کشور مرهون نظام مردم‌سالار دینی است.

به گزارش عصر دیلم،وی افزود: مهم‏ترین ویژگی مشارکت سیاسی مردم که یکی از نمادهای آن انتخابات است تضمین و ارتقاء رشد سیاسی جامعه  و در عین حال حفظ ثبات سیاسی است.

شمخانی با بیان اینکه فضای آزاد گفت‌وگوها، مناظرات و سخنرانی های در انتخابات ، فرصتی برای افزایش سطح آگاهی عمومی جامعه فراهم آورد تاکید کرد: رشد آگاهی موجب ایفای نقش مردم برای حفظ و ارتقاء منافع ملی و به دنبال آن امنیت ملی می‌گردد.

امیر دریابان شمخانی با تاکید بر آمادگی و هماهنگی کامل مجموعه دستگاههای اجرایی ، نظارتی و انتظامی برای برگزاری انتخاباتی باشکوه و امن گفت: بسیاری از کشورهای منطقه متاسفانه فاقد نظام های با پشتوانه مردمی و انتخابات آزاد هستند و یا با رفتارهای امنیتی و پلیسی سعی در حفظ قدرت هیئت حاکمه دارند که این مسئله آسیب پذیری آن ها در برابر تهدیدات را افزایش داده است

دبیر شورای عالی امنیت ملی خاطر نشان کرد: مشارکت مردم در عرصه  مناسبات خارجی نیز موجب افزایش اقتدار سیاسی، امنیتی ،دفاعی و پشتوانه اصلی استیفای حقوق ملی در عرصه بین‌المللی می‌شود.

وی افزود: تحکیم و گسترش وحدت سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و تقویت پیوندهای مردمی و نظام حاکم در مقابله با تهدیدات مشترک کارآمدترین سلاح است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشریح اهداف امنیت ملی کشور از جمله حفظ استقلال و تمامیت ارضی، تحقق رفاه مردم و ثبات کشور و حفظ و اشاعه ارزش‏های ملّی و اقتصادی تاکید کرد: تامین اهداف عالیه نظام و تلاش برای پاسخگویی به مطالبات مردمی در عرصه‌های مختلف تنها با پشتوانه رای مردم  و حضور موثر آنان در تمام عرصه‌ها امکان‌پذیر است.

علی شمخانی گفت: حضور گسترده مردمی در راهپیمایی 22 بهمن و روز قدس و پاسخ کوبنده آنها به تهدیدات آمریکا و رژیم صهیونیستی هر ساله دارای نتایج ملموسی در حوزه امنیت ملی و عقب نشینی دشمنان از مواضع و ادعاهای خود بوده است و حضور در انتخابات نیز پیامی بسیار محکم در تقویت بنیه انقلاب اسلامی و ناامید سازی دشمنان دارد.

نماینده مقام معظم رهبری در پایان از عموم مردم شریف ایران درخواست نمود که با لبیک به پیام رهبر فرزانه انقلاب اسلامی چون همیشه با حضوری حماسی دانتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا شرکت نموده و پشتیبانی قاطع خود را از نظام اسلامی و ایران سرافراز به رخ جهانیان بکشند.

 


پایان خبر

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی  کانال خبری

  آپلود عکس

  محبوب ترین ها

  پربازدیدترین هاپربحث ترین ها

  تبلیغات

  صفحه نخستآرشیولینکستاندرباره ماتماس با ماRSS
  طراحی و پشتیبانی : پویاسامانه