چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398 / Wednesday 24 April 2019
تاریخ ثبت خبر : 1396/2/28 11:53:09 | کد خبر : 46444 | نسخه چاپی | ارسال به دوستان
رئیس کل دادگستری ‌هرمزگان تأکید کرد:

برخورد قاطع دستگاه قضایی با هرگونه جنجال آفرینی، حاشیه سازی و سیاه نمایی در آستانه انتخابات

‌رئیس کل دادگستری استان هرمزگان بر برخورد قاطع دستگاه قضایی با هرگونه جنجال آفرینی، حاشیه سازی و سیاه نمایی در آستانه انتخابات تاکید کرد.

به گزارش عصر دیلم، حجت الاسلام و المسلمین اکبری در جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی استان هرمزگان اظهار کرد: به منظور پیشگیری و رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در تمامی حوزه‌های قضایی استان هرمزگان شعب ویژه‌ای در دادسراهای عمومی و انقلاب تعیین شده است‌.

‌وی افزود: این شعب آمادگی دارند اخبار و گزارشات جرایم و تخلفات انتخاباتی را به صورت ویژه و خارج از نوبت رسیدگی کنند.

رئیس ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی استان هرمزگان در ادامه یادآور شد: استفاده از امکانات دولتی و عمومی یکی از مصادیق بارز جرایم و تخلفات انتخاباتی است و هیچ یک از افراد حقیقی و حقوقی حق نخواهند داشت به نفع یا علیه شخصی از امکانات دولتی بهره برداری کنند.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری خاطرنشان کرد: انتخابات عرصه‌ای بی بدیل برای به نمایش گذاشتن اخلاق اسلامی است و ضروریست که هواداران هر یک از کاندیدا‌ها از توسل به تخریب، تهدید، تطمیع خودداری کنند‌.

‌رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار کرد: اعمال نظارت مستمر بر تمامی مراحل انتخابات و همچنین تأیید صحت و سلامت مراحل اجرایی انتخابات از مهمترین وظایف هیأت نظارت بر انتخابات است‌.

رئیس ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استان هرمزگان تصریح کرد: دستگاه‌های ذیربط باید در راستای حفاظت و صیانت از آراء مردم اهتمام ویژه‌ای داشته باشند و تمامی مساعی خود را به کاربندند.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری ضمن تأکید بر التزام نامزد‌ها و هوادارانشان به موازین قانونی خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی در آستانه برگزاری انتخابات با هرگونه سیاه نمایی، حاشیه سازی و جنجال آفرینی با هدف ایجاد تشنج و التهاب در فضای عمومی کشور و تأمین خوراک خبری رسانه‌های معاند، قاطعانه و بر اساس قانون برخورد خواهد کرد‌.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ضمن تأکید بر رصد کامل فضای تبلیغات از سوی دستگاه‌های عضو ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی، از تمامی کاندیداها، ستاد‌ها و هوداران آن‌ها خواست ضمن پرهیز از ارتکاب جرایم و تخلفات انتخاباتی در چارچوب موازین قانونی حرکت کنند‌.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری ضمن تأکید بر این مطلب که انتخابات نمایش اقتدار و همبستگی ملی است، خاطرنشان کرد: بدون تردید ملت بزرگ ایران با حفظ انسجام و هوشیاری و در سایه هدایت‌های داهیانه مقام معظم رهبری، همچون همیشه پیروز قطعی کارزار انتخابات خواهد بود‌.


پایان خبر

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی  کانال خبری

  آپلود عکس

  محبوب ترین ها

  پربازدیدترین هاپربحث ترین ها

  تبلیغات

  صفحه نخستآرشیولینکستاندرباره ماتماس با ماRSS
  طراحی و پشتیبانی : پویاسامانه