سه شنبه 3 ارديبهشت 1398 / Tuesday 23 April 2019
تاریخ ثبت خبر : 1396/9/18 10:59:44 | کد خبر : 46594 | نسخه چاپی | ارسال به دوستان
علی باقرپور - فعال اجتماعی

بستن راه هزاران خانوار از ته لنجی جای تاسف است/ ته لنجی تنها معیشت مردم ساحل نشین

بستن راه هزاران خانوار از ته لنجی جای تاسف است/ ته لنجی تنها معیشت مردم ساحل نشین مردم مناطق مرزی جنوب که اکثریت از قشر محروم کشور هستند، با وجود داشتن تحصیلات و فرهنگ بالا، متاسفانه با حق خوری های سیستماتیک جایی برایشان در شرکت های بزرگ نفت و گاز استان خودشان نیست و نبود زیر ساخت های اشتغال زایی دیگر بالاجبار به شغل دریانوردی روی آورده و جان و مال خود را به دست آبهای پر تلاطم دریا میسپارند تا بلکه در میان مرگ و زندگی نانی بر سر سفره خانواده چشم انتظار خود بیارند.

به گزارش عصر دیلم، پایتخت نشینانی که کل تجربه اشان از جنوبش مربوط می شود به بازدید های مکرر از پروژه های عظیم نفت یا گاز و گرفتن عکس یادگاری با آنها که به واقع کوچکترین عایدی برای مرزنشینان نفت نشین نداشته و نخواهد داشت،چه سراغ دارند از جوانی که تمام  آرزوهایش را در دل دریا جستجو می کند و افسوس که گاهی سرابی بیش نصیبش نخواهد شد.
 

مرکز نشینانی که خود صاحب شرکت های بزرگ وارداتی بوده و اقلام انحصاری خود را از مرزهای آبی و زمینی کشور بدون هیچ دغدغه ای وارد کرده و با قیمت های نجومی در سراسر کشور بفروش می رسانند، این بار بر مساند تصمیم گیری جلوس نموده اند و با حداکثر تنگ نظری چنگ بر سفره های خالی از هیچ مردم شرافتمند و غیور جنوب انداخته اند.

 

سفره خلقی که با تمامی مشکلات و کمبودها و شرایط بسیار بد آب و هوایی، همواره پاسداران مقتدر حدود خطه حساس جنوب بوده و در دفاع از انقلاب و نظام سرافراز دایماً دایه دار بوده اند.

 

به دلایلی که برای بیکاری جوانان جنوب ذکر شد  از  سالیان بسیار گذشته قانون ته لنجی که با منت فراوان برای مرزنشینان حاشیه خلیج فارس در نظر گرفته شد و به نوعی حق مردم خوانده شد. حقی که از همان ابتدا به صورت سلیقه ای و گاه رایزنی های درون استانی به مردم داده می شد.

 

به هر روی در این سالها تعداد بسیار زیادی از اهالی بنادر و شهرستان های اطراف آنها از این راه ارتزاق کرده و شغل اصلی آنان به حساب می آید.

 

بستن راه ارتزاق هزاران خانوار در این شرایط بحرانی اقتصادی، باعث تأسف است.

 

از تمامی مسوولان و دلسوزان خواهشمندیم که درد مردم ما را به گوش تصمیم گیران برسانید. بلکه وجدانی بیدار شود...

 

 

 


پایان خبر

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی  کانال خبری

  آپلود عکس

  محبوب ترین ها

  پربازدیدترین هاپربحث ترین ها

  تبلیغات

  صفحه نخستآرشیولینکستاندرباره ماتماس با ماRSS
  طراحی و پشتیبانی : پویاسامانه