دوشنبه 6 خرداد 1398 / Monday 27 May 2019
تاریخ ثبت خبر : 1396/12/16 11:04:41 | کد خبر : 46894 | نسخه چاپی | ارسال به دوستان

مانور بسیج سلامت نوروزی سال 97 در دیلم برگزار شد

مانور بسیج سلامت نوروزی سال 97 در دیلم برگزار شد مانور آمادگی جهت انجام خدمات بسیج سلامت نوروزی سال 97 در شهرستان دیلم با حضور دستگاه های مختلف برگزار شد.

به گزارش عصر دیلم،   محمود ذاکری سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم در حاشیه مانور بسیج سلامت نوروزی به خبرنگاران گفت: هرساله در آستانه ایام نوروز و افزایش برخی از مراکز تهیه و توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی از جمله فروشگاه ها، اماکن اقامتی، اماکن بین راهی و سرویس های بهداشتی در سطح شهر و کنار جاده، مجموعه معاونت های بهداشتی سراسر کشور و شبکه های بهداشت و درمان، مسئولیت تامین شرایط بهداشتی، در راستای حفظ و اتقاء سلامت شهروندان و مسافران نوروزی وپیشگیری از بروز اپیدمیهای منتقله، از آب و غذا در این ایام را بر عهده دارند.

 

وی افزود: با توجه به اهمیت و ضرورت موضوع، برنامه بسیج سلامت نوروزی از 15 اسفند ماه سال جاری تا پایان روز 15 فروردین97 بصورت شبانه روز و از ساعت 8 صبح لغایت 20 شب در کلیه روزهای اداری و تعطیلات و در صورت لزوم تا رفع مشکلات و رسیدگی به شکایات مردمی سامانه 190 با همکاری پرسنل محترم بهداشت محیط  اجرا می شود.

 

وی اظهار کرد: هدف کلی اجرای مانور، حفظ سلامتی شهروندان و مسافران نوروزی در ایام تعطیلات، افزایش نظارت ها و بازرسی های بهداشتی از مراکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی و همچنین نظارت بر اماکن عمومی، بین راهی، اقامتی و ساحل است.

 

ذاکری افزود: نمونه برداری از مواد غذایی حساس مراکز تهیه و فروش مواد غذایی و کنترل کیفی آب آشامیدنی (کلر سنجی و نمونه برداری) در اماکن عمومی و اقامتی از اهداف اختصاصی مانور می باشد.

 

همشهریان محترم می توانند از طریق سامانه 190 تخلفات بهداشتی در سطح شهرستان را جهت بررسی و رفع، به بازرسین بهداشت محیط اعلام نمایند.


پایان خبر

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی  کانال خبری

  آپلود عکس

  محبوب ترین ها

  پربازدیدترین هاپربحث ترین ها

  تبلیغات

  صفحه نخستآرشیولینکستاندرباره ماتماس با ماRSS
  طراحی و پشتیبانی : پویاسامانه