۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان بوشهر » تالاب حله
  • شناسه : 258901
  • ۰۵ دی ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۸
  • 577 بازدید
  • ارسال توسط :
عقاب مارخور در منطقه حلّه رها شد+ عکس
عقاب مارخور در منطقه حلّه رها شد+ عکس

عقاب مارخور در منطقه حلّه رها شد+ عکس

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: یک بهله عقاب مارخور که توسط یکی از دوستداران محیط زیست تحویل پاسگاه محیط بانی منطقه حفاظت شده حله گردیده بود پس از تیمار رهاسازی شد.

به گزارش "عصر ديلم"، حسین دلشب در مراسم رها سازی یک بهله عقاب در منطقه حله استان بوشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این پرنده توسط یکی از علاقه‌مندان به محیط زیست، از کهکیلویه و بویراحمد و با خودرو شخصی به سبب سرمای هوا و ترس از تلف شدن به بوشهر انتقال و تحویل پرسنل محیط زیست منطقه حفاظت شده حله شد.

وی افزود: این پرنده شکاری پس از مداوا و تیمار در منطقه حفاظت شده حله که یکی از زیستگاه‌های پرندگان در استان بوشهر است رها شد.

وی با بیان اینکه عقاب مارخور از پرندگان مهاجر تابستانه به خاورمیانه و ایران است گفت: هر ساله جمعیت اندکی از این گونه پرندگان شکاری در ایران دیده می‌شود.

 

عقاب

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با بیان اینکه همه عقاب‌ها از جمله عقاب مارخور نقش مهمی در حفظ و پایداری اکوسیستم‌ها با توجه به قرارگیری در بالای زنجیره غذایی دارند خاطرنشان کرد: این پرندگان نقش قابل ملاحظه‌ای در کنترل و برقراری توازن بین جمعیت سایر مهره‌داران از اهمیت بالایی در حفظ و پایداری اکوسیستم‌ها و روابط اکولوژیکی بین زنجیره‌ها و شبکه‌ای غذایی برخوردارند.

دلشب با اشاره به اینکه همه پرندگان شکاری جز گونه‌های حمایت شده و حفاظت شده هستند گفت: استان بوشهر با داشتن ویژگی‌های منحصر بفرد زیستگاه انواع پرندگان نادر جهان است از جمله پرندگان شکاری است.

وی با بیان اینکه استان بوشهر در فصل سرما زیستگاه انواع پرندگان برای زادآوری است خاطرنشان کرد:  8 زیستگاه پرندگان در استان بوشهر پذیرای انواع پرندگان نادر جهان در فصل سرما مانند فلامینگو، پلیکان، درنا، هوبره هستند.

وی از شهروندانی که با این گونه جانوران وحشی مواجه می‌شوند درخواست کرد، آن را به محیط زیست محل خود تحویل بدهند تا با همکاری شبکه دامپزشکی پس از بهبودی به دامان طبیعت برگردند.

منبع:تسنیم

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*