۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » حجت الاسلام رعیت » حماسه » فتنه » مسئول نمایندگی » نهم دی » ولی فقیه
  • شناسه : 259035
  • ۰۹ دی ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۶
  • 1231 بازدید
  • ارسال توسط :
در حوادث فتنه گون افراد ناآگاه می توانند کارهایی کنند که به انحراف یک تاریخ منجر شود.
در حوادث فتنه گون افراد ناآگاه می توانند کارهایی کنند که به انحراف یک تاریخ منجر شود.

در حوادث فتنه گون افراد ناآگاه می توانند کارهایی کنند که به انحراف یک تاریخ منجر شود.

در این مراسم پس از مداحی و سینه زنی حجت الاسلام رعیت، مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه دیلم ضمن ایراد سخنانی پیرامون نهم دیماه و فتنه 88 گفت:از آنجایی که قرآن کریم می فرماید:« فذکر ایام الله فان الذکری تنفع المومنین» یعنی شما باید گذشته را به یاد آورید تا بتوانید حال را خوب تحلیل کنید و برای آینده نقشه بکشید و برنامه ریزی کنید.

به گزارش "عصر ديلم"، به مناسبت نهم دیماه سالروز حماسه تاریخی ملت ایران در پاسخ به گستاخی های فتنه گران و هتک حرمت به ساحت مقدس آقا ابا عبدالله الحسین(ع) بود.

 

در همین خصوص صبح امروز و با حضور خوب برخی کارمندان و رؤسای اداره های شهرستان مراسم زیارت عاشورا به همت شهرداری دیلم در مصلی نماز جمعه شهرستان برگزار شد.

 

در این مراسم پس از مداحی و سینه زنی حجت الاسلام رعیت، مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه دیلم ضمن ایراد سخنانی پیرامون نهم دیماه و فتنه ۸۸ گفت:از آنجایی که قرآن کریم می فرماید:« فذکر ایام الله فان الذکری تنفع المومنین» یعنی شما باید گذشته را به یاد آورید تا بتوانید حال را خوب تحلیل کنید و برای آینده نقشه بکشید و برنامه ریزی کنید.

 

وی ادامه داد: به همین علت شما نگاه کنید در ایامی که سفارش شده مثلا عید غدیر را که می گویند عید اکبر است. چرا عید اکبر است؟ آنچه که باید از این عید گرفت نقطه مقابل غدیر است به نام سقیفه بنی صاعده.

آیا بهای سقیفه انحراف یک شهر، جامعه یا یک کشور بود؟ خیر…انحراف یک تاریخ بود. پس باید عید غدیر را گرامی بداریم.

 

حجت الاسلام رعیت با مطرح کردن این پرسش که حال چرا روز نهم دیماه باید گرامی داشته شود، افزود: شما اگر فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای را دنبال کنید می بینید که دستهایی می خواهند نهم دیماه که یوم الله است را از یاد ببریم. نهم دیماه در مقابل فتنه ۸۸ هست که انحراف از ولایت بود. آن کسانی که در فتنه بستری را فراهم کردند که افراد سلطنت طلب وکافر و منافق وارد عمل شوند.

 

 وی تصریح کرد: آنها خوب می دانستند دارند چکار می کنند، اما مردم تا روز نهم دی ناآگاه بودند. حتی مقام معظم رهبری به آنها نامه نوشت که شروع کننده این جریان شما هستید اما تمام کننده نیستید و همین هم شد. پس در فتنه ۸۸ قرار بود الگوی بین امام و امت که تنها نسخه شفابخش جامعه هست فراموش و از بین برده شود.

 

این مسئول عقیدتی سپاه با اشاره به دو نکته حائز اهمیت عنوان داشت: نکته اول این است که فتنه گران می خواستند اصل ولایت فقیه نباشد. و نکته دوم اینکه نزدیکترین افراد به ولایت به حرف ولی فقیه گوش نکردند و خلاف قانون عمل کردند و راهی را رفتند که به براندازی نظام منجر شود. پس در حوادث فتنه گون افراد ناآگاه می توانند کارهایی کنند که به انحراف یک تاریخ منجر شود.

 

وی با اشاره به دوران امام صادق(ع) افزود: در زمان امام صادق(ع) وقتی امام وقایع آخرالزمان را بیان می کردند و می فرمودند: در آخرالزمان حق و باطل آنچنان به هم در می آمیزند که مردم حقی را باطل و باطلی را حق می پندارند. یکی از اصحاب پرسید: سرورم با این وضعیتی که شرح دادید دیگر چگونه حق شناخته می شود؟ امام فرمود: همچنان که حق و باطل به هم می پیچند اما برای کسی که طالب حق باشد حق کاملا مثل روز روشن است.

 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*