۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 259039
  • ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۹
  • 1070 بازدید
  • ارسال توسط :
مردم در فتنه۸۸ تا دیدند دینشان در خطر است وارد صحنه شدند.
مردم در فتنه۸۸ تا دیدند دینشان در خطر است وارد صحنه شدند.

مردم در فتنه۸۸ تا دیدند دینشان در خطر است وارد صحنه شدند.

حجت الاسلام زهرایی گفت: حماسه 9 دی محبوبیت رهبر را می رساند که بعد از 7 ماه صبر، مردم در 9دی به حمایت از رهبری به پا خواستند. همچنین این حماسه نمونه بیداری مردم کشور بود که تا دیدند دینشان در خطر است وارد صحنه شدند.

به گزارش "عصر ديلم"، حجت الاسلام زهرایی در ابتدا با استناد به آیه ۱۷ سوره رعد به بیان معنای حق و باطل پرداخت و گفت: از زمان حضرت آدم تاکنون حق وباطل وجود داشته است و در همه دوره ها با حق مبارزه می کردند. آیه ۱۷ سوره رعد بیان می داردکه:«اَنزَلَ مِنَ السَّمَاءِ مَاءً فَسَالَت اَودِیَهٌ بِقَدَرِهَا فَاحتَمَلَ السَّیلُ زَبَدًا رَّابِیًا …»

وی در مورد پیام های این آیه فوق تصریح کرد: اولین برداشت این است که فیض الهی جاری است؛ مثلا رحمت و رأفت نظام اسلامی جاری است و هر کس به اندازه ظرفیت خود مستفیض می شود.

این مسئول نمایندگی ولی فقیه ادامه داد: با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری  5 دوره گذشته تا قبل از سال ۸۸ گفت: چطور ممکن است که در ۵ دوره هیچ تقلبی نشود اما یکباره در دوره ششم تقلب شود آن هم در حد ۱۱ میلیون رای؟

وی دومین پیام آیه مورد بحث را در خصوص جداسازی خالصی و ناخالصی از جامعه دانست و افزود: در کوره حوادث است که خالصی ها از ناخالصی ها تشخیص داده می شود. وجود باطل در هر لباس و در هر پست و مقامی هست اما سرانجام با استناد به قرآن پیروزی از آن حق است.

وی با اشاره به تبلور حق و باطل در جامعه به بیان سومین پیام آیه پرداخت و گفت: نهم دیماه تبلور حق وباطل بود اما عده ای بخاطر دنیا حق را منکر شدند. در تاریخ امثال علی بی همزه ها را داریم که ۳۰ هزار دینار از امام موسی کاظم(ع) نزدش بود اما وقتی امام رضا(ع) از او خواست تا پول را برگرداند او کتمان کرد و گفت چیزی نزد من ندارید». الان هم حق را منکر می شوند و می گویند رای ما را بردند. مگر می شود ۱۱ میلیون رای دزدی شده باشد؟

حجت الاسلام زهرایی در ادامه به بیان هدف اصلی فتنه گران که نشان گرفت اصل ولایت فقیه بود اشاره کرد و گفت: با استناد به سخن یکی از فلاسفه غرب به نام فرانسس فوکویاما، جمهوری اسلامی همچون پرنده ای است که دو بال دارد؛ یکی بال سرخ عاشورا و دیگری بال سبز انتظار است. این پرنده بسیار بلند پرواز تر از آن است که تیرهای ما به آن برسد و اگر تیرمان را به آن برسانیم سپری دارد به نام ولایت و مرجعیت. پس به همین خاطر ما می بینیم که در جریان فتنه ۸۸ اصل ولایت فقیه را هدف گرفته بودند.

این مسئول عقیدتی در خصوص پیام های حماسه نهم دی ماه ابراز داشت: یک عده خارج نشین روز نهم دی ماه می گفتند مردم گرسنه و تشنه بودند که آمدند سندیس بخورند!چه اظهارات سبکی. اما به حول قوه الهی مردم خودشان  بخاطر دفاع از اعتقاداتشان حاضر شدند.

وی تصریح کرد: حماسه ۹ دی محبوبیت رهبر را می رساند که بعد از ۷ ماه صبر، مردم در ۹دی به حمایت از رهبری به پا خواستند. همچنین این حماسه نمونه بیداری مردم کشور بود که تا دیدند دینشان در خطر است وارد صحنه شدند.

حجت الاسلام زهرایی خاطر نشان کرد: حماسه نهم دیماه استکبار جهانی را سر جای خود نشاند و استکبار دید که با زور نمی تواند به ایران برخورد کند و فقط باید با حرف کنار بیاید.

وی در پایان عرایض خود ابراز داشت: از اول پیروزی انقلاب تاکنون با حمایت از ولایت فقیه پیش رفته ایم و بعد از این هم دست از ولایت بر نخواهیم داشت، ان شا الله.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*