۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » 9 دی » حجت الاسلام رعیت » حماسه » فتنه » مسئول نمایندگی
  • شناسه : 259045
  • ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۳
  • 1407 بازدید
  • ارسال توسط :
رمز انقلاب رنگین این است که یا من پیروزم یا غیر از این باشد تقلب شده است
رمز انقلاب رنگین این است که یا من پیروزم یا غیر از این باشد تقلب شده است

رمز انقلاب رنگین این است که یا من پیروزم یا غیر از این باشد تقلب شده است

صحنه گردانی که توسط دشمنان خارجی انجام شد این بود که تجربه ای که در خیلی از کشورها انجام داده اند را انجام دهند، یعنی اینکه یا ما پپیروز انتخابات می شویم و اگر هم نشد از ظرفیت این کاندید که مورد حمایت افراد درجه یک نظام هست استفاده می کنیم تا انقلاب رنگین را شکل دهیم.

حجت الاسلام رعیت، مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه دیلم در گفتگو با خبرنگار عصر دیلم گفت: دشمنان خارجی اذهان دارند که هر توطئه ای که ما برای ایران تدارک می بینیم با وجود این آقا(یعنی امام خامنه ای) خنثی می شود. این اعتراف دشمن است. بعد از آن از زمان حضرت امام تا الان هر چقدر شما بروید و در وقایع انقلاب تحقیق کنید عامل اصلی که توانسته فتنه های علیه انقلاب را خاموش کند عاملی به نام ولی فقیه است و این استراتژی اسلام است که یک نفر باید همیشه حرف اول را بر مبنای اعتقاد اسلامی مردم بزند. ملت هم این مسئله را تجربه کرده  با این استناد که هر وقت حرف امام خمینی(ره) را گوش کردیم درست عمل کردیم و جایی هم که سرباز زدیم به بیراهه افتادیم.

توضیح دهید که در ۹ دی چه اتفاقی افتاد و چرا به عنوان حماسه عظیم از آن یاد می شود؟

اگر بخواهیم حماسه ۹ دی را خوب درک کنیم باید به رویکرد و عملکرد دولت نهم و دهم برگردیم. دولت نهم و دهم با همه نواقصی که داشت یک دولتی بود که شعارهای انقلاب را بر دست گرفت و تفکر ناب انقلابی را فریاد می زد و دوست داشت که عدالت را در همه سطوح وارد کند. دولت نهم و دهم با جا کردن در میان دلهای مردم و تفکر ناب انقلابی مورد نظر رهبری خاری بود در چشم یک عده که خود را دلسوز نظام تلقی می کردند. به همین خاطر سعی در به چالش کشیدن آن تفکر انقلابی داشتند تا اینکه در سال ۸۸ فرصتی دست داد تا باورهای غیر انقلابی خود را دوباره مطرح کنند و یک نفر مثل میر حسین موسوی که وزیر جنگ بود و فردی بود که از بعد از دوران نخست وزیری هیچگونه حاشیه سیاسی نداشت و مردم هم هی می چسباندند به امام که یار امام راحل بوده و نخست وزیر جنگ بوده چون ما جنگ را سرافرازانه پشت سر گذاشتیم و مردم بیشتر به او متمایل می شدند.

پس این ظرفیت در میر حسین وجود داشت تا در مقابل تفکر آقای احمدی نژاد قرار بگیرد. در ضمن اینکه از تمام ظرفیت ها استفاده کردند. شما بروید بازرسی مجلس از دانشگاه آزاد را بخوانید می بینید که تمام امکانات مالی برای پیروزی در انتخابات ۸۸ سرازیر شده بود. حتی جریان هایی که معاند با نظام بودند در کنارشان حاضر شدند تا این تفکر انقلابی را از بین ببرند.

نقشه هایی که چیده بودند مثلا خیلی از آنها فکر می کردند ایران فقط به تهران خلاصه می شود و فقط رای تهران را می دیدند. این را هم فراموش نکنیم که در تهران رای میرحسین موسوی واقعا زیاد بود و این آرا زیاد در تهران این توهم را القاء کرده بود که آنها پیروز انتخابات هستند.

صحنه گردانی که توسط دشمنان خارجی انجام شد این بود که تجربه ای که در خیلی از کشورها انجام داده اند را انجام دهند، یعنی اینکه یا ما پپیروز انتخابات می شویم و اگر هم نشد از ظرفیت این کاندید که مورد حمایت افراد درجه یک نظام هست استفاده می کنیم تا انقلاب رنگین را شکل دهیم.

پس برای انقلاب رنگین به عواملی چون: بستر انتخابات، وجود یک کاندیدای جذب کننده آرا مردم، نخبگان حامی کاندید، آرا مردمی که بتواند جذب کنند نیاز است که در سال ۸۸ اینها وجود داشت.

خوب رمز انقلاب رنگین چیست؟ رمز انقلاب رنگین این است که یا من پیروزم یا غیر از این باشد تقلب شده است.

برای تقلب هم اینگونه عمل می کند که شعار تقلب را بر دست می گیرد و برای مصداق تقلب تخلف را ذکر می کند و این یعنی اختلاط قضایا برای مردم.

آرام آرام همه این موارد دست در دست هم داد تا یک اردو کشی خیابانی شکل بگیرد و خیلی از مردم را با شعار گرفتن حقشان به خیابان کشاندند چون تقلب شده است در حالی که صحنه گردان کسانی بودند که می خواستند از این ظرفیت برای براندازی نظام استفاده کنند.

اینجا بود که رهبری فرمود شما شروع کننده قضیه خواهید بود اما تمام کننده نیستید. علاوه بر این جلسات متعدد و روشنگری های فراوانی از سوی رهبری انجام شد اما آنها ظرفیت واقعی خود را برای براندازی نظام و ارزش های اصیل انقلاب نشان دادند و به مواردی چون: شعار بر اصل ولایت فقیه، پاره کردن عکس امام، شعار «نه غزه، نه لبنان…» اقدام کردند و در آخر بالاترین ارزشی که حتی معاند نظام هم بر سر آن اتفاق نظر داشت یعنی ارزش های عاشورا و امام حسین(ع)، که آن را هم به سخره گرفتند.

در این هنگام و پس از به سخره گرفتن عاشورا تنها یک ظرفیت باید وارد میدان میشد تا این فتنه را خنثی کند و آن حضور مردم با تمام قوا در میدان بود و این حضور به حماسه نهم دیماه منجر شد.

مردم هم هوشیارانه عمل کردند و نهم دیماه نشان دادند که مردم در مقابل مردم قرار نمی گیرد بلکه بخاطر دینشان وارد میدان شدند.

 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*