۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » 9 دی » امام جمعه دیلم » امام راحل » خطبه » فتنه » گورباچف
  • شناسه : 259126
  • ۱۳ دی ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۵
  • 1062 بازدید
  • ارسال توسط :
مسلمانان تاکتیک‌های دشمنان اسلام برای پیشگیری از اختلاف را رصد کنند
مسلمانان تاکتیک‌های دشمنان اسلام برای پیشگیری از اختلاف را رصد کنند

مسلمانان تاکتیک‌های دشمنان اسلام برای پیشگیری از اختلاف را رصد کنند

امام جمعه موقت دیلم گفت: دشمنان اسلام برای ایجاد تفرقه و اختلاف میان مسلمانان مترصد فرصت‌های گوناگون هستند که لازم است مسلمانان تاکتیک‌های دشمنان اسلام برای پیشگیری از اختلاف رصد کنند.

به گزارش "عصر ديلم"، حجت الاسلام محمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه دیلم، با تسلیت وفات حضرت عبدالمطلب(ع) اظهار داشت: این حضرت نقش بسزایی در شکل‌گیری حکومت اسلامی و رفع جاهلیت در صدر اسلام داشت.

وی با اشاره به سالروز ابلاغ پیام امام راحل به گورباچف تصریح کرد: امام راحل با ژرف اندیشی و پیش بینی‌هایی که نسبت به ابرقدرت‌ها داشتند پیامی به گورباچف ابلاغ کردند که وی اعتراف کرد که پیام امام را درک نکرده بودم و اگر درک کرده بودم دچار این بحران نمی‌شدم.

امام جمعه موقت دیلم با بیان اینکه نقش ولایت در تمام سطوح جامعه اسلامی نقش مهم و بی‌بدیلی است تصریح کرد: مسلمانان با تمسک به ولایت فقیه می‌توانند خود را از بحران‌ها و توفان‌های سهمگین رهایی بخشند و بی‌توجهی به این مهم نابودی به همراه دارد.

سعیدی، بر توجه به اتحاد و انسجام مسلمانان تاکید کرد و افزود: اکنون دشمنان اسلام که در بسیاری از ترفندهای موفق عمل می‌کنند از تفرقه و اختلاف میان مسلمانان نشعت می‌گیرد چراکه اتحاد مسلمانان سبب نابودی دشمنان و افزایش اقتدار مسلمانان می‌شود.

وی، با بیان اینکه دشمنان اسلام از تاکتیک‌های گوناگونی در اجرایی شده ترفندهای خود استفاده می‌کنند خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام برای ایجاد تفرقه و اختلاف میان مسلمانان مترصد فرصت‌های گوناگون هستند که لازم است تاکتیک‌های دشمنان اسلام برای پیشگیری از اختلاف رصد کنیم.

خطیب نماز جمعه دیلم بر دشمن‌شناسی تاکید کرد و گفت: یکی از اوصاف مومنان دشمن شناسی است که این مهم باید مورد توجه مسلمانان در جهان باشد.

امام جمعه موقت دیلم،  به کشف حجاب رضا خان پرداخت و تصریح کرد: هر گاه در جامعه حیا کشف شد آن اجتماع دچار آسیب می‌شود و اهداف رضا خان در کشف حجاب رواج بی‌بندوباری فرهنگی و دینی بود که مسلمانان در مقابل این فرهنگ ایستادگی کردند.

سعیدی با بیان اینکه ناهنجاری‌های اجتماعی ناشی از بی توجهی به فرهنگ حجاب است گفت:  برای پیشگیری از آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماع باید نسبت به فرهنگ حجاب توجه داشته باشد تا شاهد مشکلات اجتماعی و فرهنگی نباشیم.

وی، با اشاره به برگزاری سالروز حماسه ۹ دی بیان کرد: منشا حماسه ۹ دی، عاشورا و حماسه حسینی بود که مردم ولایت‌مدار در این روز حرکت عاشورای را که از قیام امام حسین(ع) نشعت گرفته بود ادامه دادند.

امام جمعه موقت دیلم خاطرنشان کرد: حماسه ۹ دی با اراده الهی و عاشورایی مردم انقلابی و ولایی ایران اسلامی شکل گرفت و اکنون در تاریخ ماندگار شد.

سعیدی تاکید کرد: فتنه‌گران اگر ترفندی در سردارند بدانند که مردم اجاز هر گونه فتنه از شما می‌گیرند و دیگر اجاز تکرار فتنه ۸۸ نمی‌دهند.

 

تسنیم

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*