۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » حواشی » شریفیان » فتنه » کنسرت » گروه لیان
  • شناسه : 259128
  • ۱۳ دی ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۸
  • 1058 بازدید
  • ارسال توسط :
از حصر فتنه گران در تهران تا برگزاری کنسرت در بوشهر + تصاویر
از حصر فتنه گران در تهران تا برگزاری کنسرت در بوشهر + تصاویر

از حصر فتنه گران در تهران تا برگزاری کنسرت در بوشهر + تصاویر

روز جمعه و لغو کنسرت گروه لیان - با حواشی ای که داشت – مهمترین خبر در عرصه رسانه های استان بوشهر بود . پایگاه خبری - تحلیلی سوک لازم می بیند که چند نکته را محضر خوانندگان تقدیم کند. در ضمن بنا به اصل آزادی بیان اعلام آمادگی می کنیم که نظرات و تحلیل طیف های مختلف فکری و سیاسی را در این پایگاه به سمع نظر خوانندگان عزیز برسانیم.

به گزارش "عصر ديلم"، به نقل از "سوک"، روز جمعه و لغو کنسرت گروه لیان – با حواشی ای که داشت – مهمترین خبر در عرصه رسانه های  استان بوشهر بود . پایگاه خبری – تحلیلی سوک لازم می بیند که چند نکته را محضر خوانندگان تقدیم کند. در ضمن بنا به اصل آزادی بیان اعلام آمادگی می کنیم که نظرات و تحلیل طیف های مختلف فکری و سیاسی را در این پایگاه به سمع نظر خوانندگان عزیز برسانیم.

در برگزاری کنسرت لیان نکات و شرایط تحلیلی وجود داشت که به اختصار در زیر تقدیم می گردد :

 صدور مجوز کنسرت: عده ای از افرادی که در نمازجمعه ، بعد از نمازجمعه و هنگام تجمع در جلوی سینما علیه کنسرت شعار دادند صرفا با یک عقبه فکری و تاریخی به برگزاری کنسرت بدبین بوده اند. حوادثی که سال گذشته در روز بوشهر انجام شد ، دل مردم متدین بوشهر را به در آورد و طبیعی است که این گروه ، نگاه بدبینانه ای به این کنسرت داشته باشند و میخواستند که حواشی آن روز و قبح شکنی های دوباره را در شهر خود شاهد نباشند. طبیعی بود که برخی مسئولین با رصد چنین فضایی ، از همان اول زمینه تنش را بوجود نمی آورده و به کنسرت مجوز نمی دادند. البته برخی معتقدند مجوز کنسرت یک بازی سیاسی بین مسئولان درون استانی بود و سفر قریب الوقوع رییس جمهور و بیش از آن انتخابات سال بعد مجلس شورای اسلامی در این تصمیم بی بهره نبوده اند.

تجمع قانونی یا غیر قانونی : تجمع برای برای لغو کنسرت از لحاظ قانونی و شرعی اشتباه بوده است . مقام معظم رهبری در استفتائات خود نظرشان این است که باید " در زمان حاکمیت و اقتدار حکومت اسلامى می‏توان مراتب دیگر امر به معروف و نهى از منکر را که بعد از مرحله امر و نهى زبانى هستند، به نیروهاى امنیتى داخلى (پلیس) و قوه قضائیه واگذار کرد" . لذا اگر قائل باشیم که تجمع بدون داشتن مجوز ، غیرقانونی است نباید گروهی – ولو با انگیزه های مذهبی و به حق – دست به چنین کاری بزنند.

 


برگزاری کنسرت : برخی از مسئولین فرهنگی استان تاکید زیادی بر روی برگزاری کنسرت داشته و از دیگر حوزه های فرهنگی غافل مانده اند. کمتر از ۵۰ متر از فضای برگزاری کنسرت ، قبر متجاوزین انگلیسی – که نمادی از عقبه تاریخی و رشادت این استان است – در حال تخریب شدن است و این مسئولین تا به امروز هیچ کاری برای آن نکرده اند . وجود تاریخی به درازای چند هزارسال ، وجود علما و مشاهیر هم استانی ، وجود جاذبه های مردم شناختی و فرهنگی و هزاران مولفه های دیگر در این استان می تواند زمینه شناخت استان بعنوان یک قطب فرهنگی و اجتماعی در عرصه ملی و بین المللی باشد ولی متاسفانه مسئولین مربوطه هیچ نگاهی برای توسعه و شناخت آنها به کشور و عرصه جهانی نداشته اند و صرفا بر روی برگزاری کنسرت های جنجال برانگیز تاکید داشته اند که این خود جای تامل و تعمق دارد .

 
 
البته در باب برگزاری کنسرت ذکر این نکته ضروری بنظر می رسد که مسولان سیاسی و مذهبی استان بایستی نشسته و فکری اساسی برای این موضوع نمایند و یکبار برای همیشه این مسئله را حل نمایند هر چند انتظار می رفت مسولان صادر کننده مجوز با توجه به حساسیت های موجود نسبت به صدور مجوز تدابیر بهتری در نظر می گرفتند تا به نوعی حساسیت های موجود را کاهش دهند که متاسفانه چنین نشد .
 
دخالت نیروهای انتظامی : نیروی انتظامی بر حسب وظیفه قانونی خود و بنا به تصمیم شورای تامین شهرستان بوشهر ، شرایط برگزاری کنسرت را مهیا نمود و حتی در این ارتباط در مقطعی متوسل به برخورد فیزیکی نیز شد اما هیچکس انتقادی از این افراد حافظ امنیت نداشت تا جایی که معترضان نیز در پایان تجمع خود با وجود برخورد قاطع نیروی انتظامی ، از برخورد آنها گلایه ای نداشتند . اینجاست که معتقدیم قانون باید اجرا شود ، اینجاست که باید همچنان گوش به فرمان رهبرمان باشیم که می فرمایند "همه چیز مُر قانون باشد " ، اینجاست که قانون باید اجرا شود حتی اگر چوب این قانون بر سر و دست بچه های دغدغه مند فرو آید . اینجاست که معتقدیم قانون باید اجرا شود همانطور که حصر فتنه گران با مصوبه شورای عالی امنیت ملی در تهران طبق قانون و در راستای حفظ امنیت و برخورد با اخلال گران و پیاده نظام دشمنان قسم خورده ایران اسلامی صورت می گیرد ، کنسرت دارای مجوز هم در بوشهر باید برگزار شود و اگر اعتراضی نیز وجود دارد از مجاری قانونی پیگیری و دنبال شود .
 
 
سپاه و بسیج : متاسفانه در فضای مجازی عده ای ناآگاه – و البته عده ای هم مغرضانه – سعی داشتند که تجمع کنندگان را وابسته به نهاد های رسمی مانند سپاه یا بسیج نمایند که در اینجا با قاطعیت باید اعلام داشت که سپاه و بسیج هیچ نقشی در شکل گیری این تجمع نداشته اند .

 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*