۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » ایران » نتانیاهو
  • شناسه : 265712
  • ۲۲ تیر ۱۳۹۴ - ۹:۰۷
  • 561 بازدید
  • ارسال توسط :
نتانیاهو با اعتراف به ترس از توافق هسته ای:کشورهای بزرگ تسلیم ایران شده اند
نتانیاهو با اعتراف به ترس از توافق هسته ای:کشورهای بزرگ تسلیم ایران شده اند

نتانیاهو با اعتراف به ترس از توافق هسته ای:کشورهای بزرگ تسلیم ایران شده اند

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی توافق احتمالی هسته ای بین جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 را که در پایتخت اتریش مراحل آخر و نفس گیر خود را سپری می کند، محکوم کرد و گفت که کشورهای بزرگ تسلیم شروط ایران شده اند.

به گزارش "عصر ديلم"،  تانیاهو در جلسه کابینه رژیم صهیونیستی با ابراز نگرانی و ترس از آنچه افزایش قدرت ایران بعداز توافق هسته ای نامید، گفت که اظهارات مقامات جمهوری اسلامی ایران در روز جهانی قدس نشان داد ایران سیاست های خود را بدون تغییر ادامه خواهد داد.

وی به نقل از رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: بعداز توافق هسته ای نیز مبارزه با استکبار جهانی ادامه خواهد یافت.

به گفته وی، حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران هم راهپیمایی مردم را در این روز با حضور در خیابان های تهران رهبری کرد در حالی که پرچم های آمریکا و اسراییل به آتش کشیده شدند و شعارهای مرگ بر آمریکا و اسراییل طنین انداز بود.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی افزود: این راهپیمایی در حالی در تهران برگزار شد که قدرت های بزرگ در وین به ایران هر روز که از مذاکرات می گذرد، امتیازهای بیشتری حتی در قضایایی که آنها را در توافق موقت امضا شده در لوزان خطوط قرمز خواندند، داده اند.

وی با بیان اینکه توافق لوزان هم برای رژیم صهیونیستی یک توافق بد بود، ادعا کرد که عقب نشینی های قدرت های بزرگ و دادن امتیازهای بیشتر به ایران راه آن را برای دستیابی به « بمب های هسته ای» هموار می کند.

نتانیاهو در حالی این ادعا را همواره تکرار می کند که جمهوری اسلامی ایران بارها بر صلح آمیز بودن برنامه هسته ای خود تاکید و اعلام کرده است که با ساخت و استفاده از سلاح هسته ای برمبنای آموزه های دینی و انسانی مخالف است و از سوی دیگر رژیم صهیونیستی با در اختیار داشتن صدها بمب هسته ای در زرادخانه های خود اکنون به خطری بزرگ برای منطقه و جهان تبدیل شده است.

آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز بارها بر صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران تاکید کرده است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعتراف کرد که نمی توانیم نگرانی خود را از سرازیر شدن میلیاردها دلار به ایران بعداز توافق هسته ای و استفاده تهران از آنها برای تحقق سیاست ها و برنامه هایش ابراز نکنیم.

وی گفت که ایران هرگز حاضر نشده از مواضع خود عقب نشینی کند و همواره بر مبارزه با اسراییل تاکید کرده است.

علاوه بر نتانیاهو، یوفال اشتاینتس وزیر انرژی رژیم صهیونیستی که مامور اداره ارتباطات با غرب برای مقابله با پرونده هسته ای ایران است، گفت که توافق هسته ای با ایران در چند روز آینده امضا می شود و این بیانگر ضعف قدرت های بزرگ است.

وی با بیان اینکه ایران گسترش سانتریفیوژها را ادامه خواهد داد، ادعا کرد که نظام کنترل برنامه هسته ای ایران ناکارآمد خواهد بود.

اشتاینس به طور تلویحی به شکست تلاش های رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از توافق هسته ای اعتراف کرد و گفت که یک توافق بسیار بدتر از آنچه انتظار داشتیم در حال امضا شدن است.

تزیپی لیونی وزیر خارجه اسبق رژیم صهیونیستی هم به نتانیاهو پیشنهاد کرد، به جای تحریم همکاری با دولت آمریکا، سیاست هایش را با توجه به توافق هسته ای با ایران مجهز به موشک های بالستیک تعدیل کند.

ایرنا/

 

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*