۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده
  • شناسه : 301343
  • ۰۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
  • 982 بازدید
  • ارسال توسط :
ته لنجی حق مردم رنج دیده جنوب است، اینقدر ما را برای این حق مسلم مجبور به گدایی نکنید
ته لنجی حق مردم رنج دیده جنوب است، اینقدر ما را برای این حق مسلم مجبور به گدایی نکنید

ته لنجی حق مردم رنج دیده جنوب است، اینقدر ما را برای این حق مسلم مجبور به گدایی نکنید

شاید اگر فردی از کشوری دیگر به دیلم یا یکی بنادر ایران سر بزند و بشنود که مردم این نواحی در ردیف محروم ترین شهروندان کشور نامیده می شوند به یک بن بست و تناقض تحلیلی برسد.

به گزارش عصر دیلم،  به قلم علی پسنده، فعال اجتماعی در شهرستان دیلم؛ در تمام مناطق دنیا بنادر و محل هایی که در آن گمرکات مشغول به فعالیت هستند جزو نواحی اصطلاحا الیت و تاپ آن سرزمین به شما می آیند ولی گویا در ایران عکس این موضوع صادق است.

 مردم رنج دیده ای که در طول تاریخ سرزمینشان آبستن انواع و اقسام جنگ ها، کاستی ها و محرومیت ها بوده هر سال و در مواقعی چون نوروز که فرصتی می رسد تا به یک کاسبی حلال مشغول شوند خود را اسیر تنگ نظری ها و زیاده خواهی های برخی به فرموده رهبر معظم انقلاب کانتینربرها می بینند، می گویند ته لنجی قاچاق است و ضربه به تولید داخلی می زند؟ باشد صحیح، شما برای بنادر چه کرده اید که جوانان این دیار زمانی که می خواهند به کاری مشغول شوند تا استقلالی بیابند گزینه ای غیر از اقتصاد دریا با تمام خطراتش در جلوی خود ببینند؟

کدام واحد تولیدی برایشان فراهم کرده اید؟

سهمشان از استخدام شرکت های نفتی که هر روز دودش را استشمام می کنند چقدر است؟

چقدر برای خلاقیت و کارآفرینی شان تسهیلات مقرر کرده اید؟

آیا رواست اکنون که فرصت کوچکی فراهم شده که جوان جنوبی فارغ از گرد و خاک های بی مدیریتی در تابستان با وام های با بهره بالایی که از بانک های خود شما گرفته کالایش در لنج هایی که نماد سختی و استقامت و نجابت جنوبیان هستند بماند و بگندد و فردای تابستان شرمنده خود و خانواده اش شود؟

انتظار می رود مسئولین ذیربط و در راس آنها نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و استاندار به عنوان نمایندگان مردم و دولت در بوشهر نهایت سعی و تلاش خود را به کار ببندند و یک بار برای همیشه این مساله را حل کنند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*